Starší dorost dostal od HFK Třebíč tři branky

FC Velké Meziříčí - HFK Třebíč 0:3 (0:1)

K utkání jsme nastoupili ve velmi rozebrané sestavě. K zápasu nemohl nastoupit pro vyloučení Ráček. V bráně dostal šanci Řeháček. Hráli jsme poprvé na jaře na přírodní trávě.

Na začátku utkání v páté minutě si Pokorný narazil s Bártou a obešel dva hráče, ale ve vápně si nechtěně Pokorný míč v dobré pozici ukopl. V 18. minutě se dostal k míči Lorenc, který ze střední vzdálenosti vystřelil na Řeháčka, ale ten dobře zachytil míč. O dvě minuty později poslal Nevoral nebezpečný míč do vápna, ale obránce Karásek míč poslal z prvé na roh. Ve 28. minutě Řeháček vykopával dlouhý míč z vápna, ale bohužel našel jen Lorenca, který okamžitě odhlavičkoval míč na volného Staňka, který si dokázal s koncovkou poradit, 0:1. Ve 34. minutě Chňoupek vyzkoušel z pozice velkého vápna Řeháčka, ale Řeháček výborným zákrokem vyrazil míč na roh. Následný roh skončil u Kučery, ale Řeháček opět skvělým zákrokem zlikvidoval nebezpečný míč. Ve 43. minutě byl před hranicí vápna faulován Pokorný, ale jeho následný PVK skončil těsně nad břevnem. O minutu později si narazil míč Pokorný s Bradáčem, ale Pokorného střelu vyrazil robinsonádou brankář Zimola.

Na začátku druhého poločasu ve 47. minutě O. Liška špatně přihrál na Nápravníka, kde míč získal Staněk, který sám postupoval na Řeháčka a střelou k tyči zvýšil na 0:2. V 64. minutě se dobře prosadil před hranicí vápna Pokorný, který prošel přes dva obránce, ale jeho následná přihrávka do vápna našla jen obránce Kučeru, který míč odkopl pryč. Nikdo v této dobré akci nebyl bohužel ve vápně. V 75. minutě Komínek odkopával míč ve vápně, ale bohužel trefil prvního stojícího Frechka, který neměl problém poslat míč do brány, 0:3. V 82. minutě Chňoupek vybojoval míč, který ztratil M. Ostrý, ale jeho střela proletěla těsně kolem Řeháčkovy tyče. V 85. minutě Nápravník poslal krásný míč do vápna na Štefku, ale ten nedokázal usměrnit míč do brány.

Zápas proti Třebíči jsme naprosto nezvládli po herní ani po výsledkové stránce. Chybělo nám 5 hráčů ze základní sestavy. Příležitost dostali mladší dorostenci, kteří si zvykají na starší dorost již od samotného jara. Je potřeba, aby zkušení hráči dali hře klid, protože ve většině případů zbytečně ztrácíme míče.