Starší dorost prohrál s Pelhřimovem

FC Velké Meziříčí - FK Pelhřimov 0:2 (0:2)

Po minulém povedeném domácím utkání nastoupili velkomeziříčští hráči proti hráčům z Pelhřimova s třemi vynucenými změnami, ale s odhodláním nedopustit stejný debakl jako na podzim. A že to nebyli pouze plané řeči, ukazovali hned od začátku. Ve 3.min. měl stoprocentní šanci Pech, kterého Votoupal přesnou přihrávkou mezi stopery vybídl k samostatnému úniku. Hostující brankář však jeho zakončení vyrazil na roh. O minutu později pro změnu Ráček vybídl Pavlíčka k zakončení z hranice vápna. Ten však místo zakončení volil přihrávku na volného Pecha. Ta však svého adresáta nenašla. Naopak v 6.min. z ničeho nic udeřil soupeř. Po nedorozumění domácího brankáře s obranou a jeho špatném vyběhnutí (nevyběhnutí), jej z hranice velkého vápna přeloboval pelhřimovský útočník. Domácí ač opařeni inkasovanou brankou se stále snažili srovnání skóre. Bohužel při jedné z útočných akci ve 26.min. přišli o míč. Hosté následně využili situace a po krásné kombinaci na pravém křídle neměl pelhřimovský útočník sebemenší problém se zakončením z malého vápna 0:2. Do konce poločasu měli velkomeziříčští hráči ještě jenu obrovskou šanci na snížení. To když po individuální akci Liška naservíroval na penaltu Pechovi. Ten však přestřelil.

Druhý poločas se nesl v duchu neplodné snahy domácích o korekci výsledku. K tomu aby si vypracovali nějakou stoprocentní šanci, chyběla vetší přesnost v předfinální fázi. A tak nejslibněji se jevilo zakončení hlavou Novotného po Nevoralově rohu. Škoda. Velkomeziříčští hráči si za bojovnost nějaký ten bod zasloužili. Utkání však rozhodly neproměněné šance a darovaná branka v úvodu.