Starší žáci U15 ovládli turnaj ve Žďáře

Starší žáci U15 ovládli turnaj ve Žďáře


Již po páté se uskutečnil  mezinárodní fotbalový turnaj ve Žďáře n. S.   Turnaje se zúčastnili celkem 14 týmů v kategorii U 15 r. 2000. . Turnaje se zúčastnili týmy z Čech z Moravy dále tým se Slovenska a tým z Ukrajiny.   Mužstva byli rozděleni do dvou skupin, kde se utkal každý s každý. V neděli se hrálo o konečné umístění.

výsledky ve skupině:
FC Velké Meziříčí - SK FŠ Třebíč - FC MAS Táborsko 1:3
FC Velké Meziříčí - SK FŠ Třebíč - Bukovina Černovcy UK 7:2
FC Velké Meziříčí - SK FŠ Třebíč - Žďár nad Sázavou A 4:2
FC Velké Meziříčí - SK FŠ Třebíč - 1. FC Slovácko 3:2
FC Velké Meziříčí - SK FŠ Třebíč - FK Ústi nad Labem 3:3
FC Velké Meziříčí - SK FŠ Třebíč - Tempo Praha 7:0
       
čtvrtfinále:      
FC Velké Meziříčí - SK FŠ Třebíč - 1:SC Znojmo 1:1 (3:2 PK)
       
semifinále:      
FC Velké Meziříčí - SK FŠ Třebíč - 1.FC Slovácko 5:2
       
finále:      
FC Velké Meziříčí - SK FŠ Třebíč - FK Ústi nad Labem 5:1

 

Za tým nastoupili:
brankáři – Tomáš Požár, Michal Šlouf

obránci -  Pavel Brabenec 1, Ondřej Jeřábek 1, Marek Malata 3,
Vít Kučernák 1, Pavel Pártl,  Jan Štveráček

útočníci -   Matyáš Dobeš 1, Mirek Malata 5, Volodimir Maleta 9,
Radek Křivánek 8, Miloš Koudela 4, Patrik Loup 4

 

trenéři -  Libor Deket Zdeněk Menoušek

Rozhovor s trenérem vítězného týmu turnaje:

Pane Deket první dojmy po finále.
Dle mého názoru se zde sešla výborná mužstva, nabídl mnoho výborný výkonů jednotlivců, krásných kombinacích i výborných utkání. Tento turnaj byl na dva dny. Sobota byla o tom si vybojovat co nejlepší výchozí pozici do nedělních vyřazovacích bojů o umístění. Náš cíl byl převádět kombinační fotbal se probojovat do nedělního čtvrtfinále.

Byl tým, který jste si do čtvrtfinále nepřál.
Smích – Samozřejmě  FC Vysočina Jihlava a to ze dvou důvodů. Jelikož se mezi sebou dobře známe,  víme jaký, kdo styl hraje a druhá věc je, že se osobně známe s trenéry. S panem Tvarůžkem jsem vedl výběry KFS Vysočina ročníku 1999 a 2000 na Kouba cupu.  Je to trenér, kterého si velmi vážím a vím že tým dokáže připravit na utkání se vším všudy, také znám Ivana Čermáka, je těžké něco na tento dobrý tým vymyslet a porazit je.

Ve čtvrtfinále jste se nakonec utkali se Znojmem.
To je tým, který nám na velkém hřišti nevyhovuje. My se snažíme hrát kombinačně a oni o nákopy za obranu, ale v hale je něco jiného. V utkání jsme měli více ze hry, nakonec to došlo až na pokutové kopy. Tři jsme proměnili, soupeř jen dvě. Byli jsme šťastnější as postoupili do semifinále.

Další překážka v cestě do finále byl tým Slovácka. S jakými ambicemi jste šli do tohoto utkání?
Už utkání v základní skupině ukázalo, že je to velmi kvalitní tým, který se opírá o výbornou kombinační hru celého mužstva, a velice se do útočné fáze tlačí i brankář. Nabádali jsme hráče o velice vysoký presink a to se nám vyplatilo.

Finále v takovém turnaji je krásný pocit, nemyslíte?
Je, ale ještě nejste na konci toho turnaje, který pro tým může být úspěch.  V minulých letech   tento turnaj vyhráli týmy jako FC Vysočina Jihlava, FK Pardubice nebo 1. FC Zbrojovka Brno, bylo by krásné se zařadit velte takových týmů. Svým svěřencům jsem před fanálem říkal, že by bylo kruté se nedostat na vrchol. My i Ústí jsme za celý turnaj prohráli pře tímto utkáním   jen jednou a to oba s Táborskem ve skupině, naše vzájemné  první utkání v základní skupině skončilo 3:3. Věděli jsme o přednostech soupeře a snažili je eliminovat. Utkání bylo nakonec v naši režii a zaslouženě jsme toto utkání vyhráli i celý turnaj.

Jak hodnotíte projev vašeho mužstva myslím za oba dny na turnaji, jsou hráči které by jste chtěl vyzvednout.
Co se týče útočné fáze, byla na velmi dobré úrovni. V obranné fázi jsme se nevyvarovali některých chyb, které bychom chtěli odstranit  jsou to věci, které by se nám nemuseli vyplatit a na velkém hřišti. Chtěl by poděkovat všem hráčům za předvedené výkony, udělali nám radost bylo se na co dívat. Jsem trenér, který  nerad vyzdvihuje jednotlivce,  ale dnes udělám výjimku. Dát ve finále tři branky to se nepodaří každý den, proto bych vyzdvihli výkon Volodimira Malety, který se po celou podzimní sezonu potýkal se zdravotními problémy a téměř dva měsíce naplno netrénoval.


<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži A 29. kolo:
FC Velké Meziříčí - FC Vikt. Otrokovice 2:4 (0:4)
branky: 2x Duba

mistrovské utkání muži A 17. kolo:
SK Uničov - FC Velké Meziříčí 2:2 (0:0)
branky: Demeter, Bouček

mistrovské utkání muži A 27. kolo:
FC Velké Meziříčí - 1.HFK Olomouc 3:2 (0:2)
branky: Smejkal, Duba, Dolejšmistrovské utkání muži B 22. kolo:
FC Velké Meziříčí B - Sokol KOšetice 1:0 (1:0)
branka: Polanský

Příští zápas

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and datum <= '259200' order by datum, poradi asc limit 0,20' at line 1