Těžká premiéra, řekl Demeter po zápase v Novém Městě

Těžká premiéra, řekl Demeter po zápase v Novém Městě


Nové Město na Moravě - Posily Velkého Meziříčí se představily v nejlepším světle. Záložníci Roman Durajka s Patrikem Demeterem byli jedni z hlavních strůjců překvapivě jasného vítězství v derby fotbalové divize D na hřišti Vrchoviny.
Zejména Demeter patřil k nejlepším na hřišti, což potvrdil dvěma asistencemi a jedním gólem. „Byl to hodně těžký zápas. My jsme ale věděli, že nás tady nečeká nic jednoduchého, že se v Novém Městě moc nevyhrává a že to tady hodně bolí, proto jsme rádi, že se to podařilo zvládnout," řekl po utkání.
Před úvodní trefou v prvním poločase našel ze svého postu krajního levého záložníka křížným pasem svého kolegu na druhé straně Jaroslava Dufka, který předložil Simrovi první gól.
Na začátku druhého dějství byl za oplácení vyloučený domácí špílmachr Michal a hostům se tak otevřela cesta k dalším gólům. „Ta červená karta nám hodně pomohla, protože Město nás tlačilo a tohle je přibrzdilo. Nás bylo o jednoho víc, což se projevilo," myslí si Demeter.
Pět minut nato pláchl po straně a naservíroval další gól Simrovi. O čtyři minuty později se pak trefil sám, když nedůslednosti v obraně využil Dufek a připravil Demeterovi premiérovou trefu na zlatém podnose.
Za půl roku se uvidí.
„Je příjemné, že první zápas takhle vyšel," usmíval se čtyřiadvacetiletý záložník, který přišel na půlroční hostování z Jihlavy.
Poslední rok a půl ovšem působil v nižších soutěžích v Německu a Rakousku. „Po delší době jsem se vrátil do Česka a s Velkým Meziříčím jsem se dohodl do zimy s tím, že pak se uvidí, co bude dál," říká fotbalista, který má na kontě jedenáct druholigových startů v dresu Jihlavy a Vlašimi.
I proto je patrné, že Velké Meziříčí má v divizi ty nejvyšší ambice. „O postupových cílech nic nevím, ale rozhodně chceme hrát nahoře, je tady kvalitní tým a čím budeme výš, tím lépe," uzavírá Demeter.

Autor: Deník / Ondrej Dudáš, foto: Libor Plíhal


<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži A 29. kolo:
FC Velké Meziříčí - FC Vikt. Otrokovice 2:4 (0:4)
branky: 2x Duba

mistrovské utkání muži A 17. kolo:
SK Uničov - FC Velké Meziříčí 2:2 (0:0)
branky: Demeter, Bouček

mistrovské utkání muži A 27. kolo:
FC Velké Meziříčí - 1.HFK Olomouc 3:2 (0:2)
branky: Smejkal, Duba, Dolejšmistrovské utkání muži B 22. kolo:
FC Velké Meziříčí B - Sokol KOšetice 1:0 (1:0)
branka: Polanský

Příští zápas

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and datum <= '259200' order by datum, poradi asc limit 0,20' at line 1