V Humpolci proběhl kemp dívek do 13 let

V Humpolci proběhl kemp dívek do 13 let


V Humpolci proběhl v sobotu 15. března 2014 letošní první kemp regionálního výběru dívek do 13 let, který se týkal děvčat z Vysočiny a Jihomoravského kraje.

Dvě tréninkové jednotky pod vedením trenérů Libora Smejkala z Velkého Meziříčí a Jána Kubíka z Humpolce absolvovalo celkem 27 dívek, kterým ani nepříznivé počasí nezabránilo zúčastnit se této akce. Město Velké Meziříčí reprezentovala i hráčka místního klubu (mladší žáci U13) Hanička Pavlasová, která hraje i na střídavý start ve Slavii Praha. Na vše dohlížel i trenér reprezentační týmu žen Stanislav Krejčík. Poděkování jistě patří i rodičům, kteří děvčata celoročně podporují a nyní je i dovezli například až ze 130 km vzdáleného Hodonína. Areál v Humpolci nabídl příjemné prostředí a zázemí.

Cílem projektu je vytipování talentovaných hráček všech regionů, ze kterých se stane jádro budoucí dívčí reprezentace do 15 let. Dále je také cílem informovanost děvčat, která hrají pouze v chlapeckých týmech, a že jich v Humpolci nebylo málo, kde existuje jejich budoucnost u ženského fotbalu. Účelem je i probudit zájem klubů v regionu, aby se ženský fotbal dostal opět o kus dál.

Celá akce je projektem KFŽ FAČR, která odsouhlasila rozpočet na celý rok. Nyní čeká Dušana Žovince, který má na starosti tento projekt, zrealizovat další kempy v ostatních regionech napříč celou republikou. První turnus proběhne do konce května, další akce se plánují po letních prázdninách a na závěr by mělo proběhnout srovnání mezi regiony v rámci několika utkání či turnajového klání. Příští kemp by se měl uskutečnit ve Velkém Meziříčí.

Fotogalerie

V souboji Hanička Pavlasová (vpravo) V souboji Hanička Pavlasová (vpravo)
Trenérské duo - Ján Kubík (vlevo), Libor Smejkal (vpravo) Trenérské duo - Ján Kubík (vlevo), Libor Smejkal (vpravo)

<< zpět

Novinky

mistrovské utkání muži A 15. kolo:
FC Velké Meziříčí - TJ Jiskra Rýmařov 1:2 (0:1)
branka: Mucha
ČK: 24. Komínek

mistrovské utkání muži A 14. kolo:
FC Vikt. Otrokovice - FC Velké Meziříčí 2:0 (0:0)
ČK: 68. Dolejš

mistrovské utkání dorost 14. kolo:
FC Velké Meziříčí st. - FC Kyjov 1919 3:4 (2:2)
branky: 3x Sysel F.


FC Velké Meziříčí ml. - FC Kyjov 1919 1:2 (0:0)
branka: Bajer

mistrovské utkání muži A 10. kolo:
FC Velké Meziříčí - 1. SK Prostějov 1:2 (1:1)
branka: Dolejš

mistrovské utkání dorost 13. kolo:
MFK Vyškov - FC Velké Meziříčí st. 2:1 (0:1)
branka: Zedník


MFK Vyškov - FC Velké Meziříčí ml. 2:1 (0:0)
branka: Bajer

Příští zápas

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and datum <= '259200' order by datum, poradi asc limit 0,20' at line 1