Velké Meziříčí vystavilo fotbalistům Břeclavi pohárovou stopku

Břeclav – Divizní Velké Meziříčí předčilo v zápase prvního kola Poháru České pošty třetiligové fotbalisty Břeclavi. Na Slovanu vyhrálo 3:2 hlavně díky dvěma penaltám z první půle, které chladnokrevně proměnil zkušený Simr. Ve druhé půli se sice podařilo MSK snížit, také z penalty, ale vyrovnání už se dvě stovky diváků nedočkaly.

Na olomouckou Sigmu se tak v dalším pohárovém kole může těšit tým z Vysočiny. „První půle byla z naší strany odchozená, to byl normální pochoďák. Soupeř navíc kopal dvě penalty, i když tu druhou nevím za co. Po změně stran jsme ale ukázali, že umíme hrát fotbal, vytvořili jsme si dost šancí minimálně na to, abychom vyrovnali. Bohužel jsme ale jen snížili a v poháru končíme," posteskl si domácí kouč Karel Bečka.

Přestože hosté přijeli kvůli dopravním komplikacím na dálnici později, zápas začal pro Břeclavany nejhůře, jak mohl. Domácí se ještě ani nedotkli balonu a už prohrávali. Zahráli ve vápně viditelně rukou a hostující kanonýr Simr penaltu bezpečně proměnil. Břeclav kontrovala hlavičkou Dvořáka po přímém kopu, břeclavský veterán ji však nedokázal stlačit pod břevno.

Vzápětí ale přišel dlouhý nákop na Carvalha, kterého nezachytil ani jeden ze stoperů a mladý Brazilec střelou na vzdálenější tyč vyrovnal. Jenže hosté dostali ještě jednou možnost zahrávat penaltu, tentokrát po střetu brankáře Prokopa s útočníkem Velkého Meziříčí. Míč si na putník postavil znovu bývalý kanonýr Zbrojovky Simr a podruhé dal divizním hostům vedení. „Máme za sebou jen jedno utkání, šli jsme do zápasu z hrubé přípravy. Byli jsme jasně lepší, napadali jsme soupeře hodně vysoko, Břeclav byla pod tlakem a z toho pramenily i penalty. Ty jsme proměnili, přidali krásný třetí gól. S hrou kluků jsem naprosto spokojený, problémy nám dělal jen rychlý Carvalho," pochválil velkomeziříčký kouč Libor Smejkal kromě svých svěřenců i hráče soupeře.

Zatímco MSK zoufale chyběl útočník, který by podržel balon a trefil bránu, hosté hráli nanejvýš jednoduše a účelně. Výsledkem byl po půlhodině hry třetí gól ze třetí střely na branku. Tentokrát byl u míče o něco dříve než gólman Prokop velkomeziříčský Mucha a senzace byla na světě.

I jiskru naděje pro domácí mohl hned po obrátce uhasit hostující Dufek, jehož lob skončil na břevně břeclavské branky. Poté ale tempo výrazně opadlo a šance se objevovaly jen velice zřídka. „Vepředu to z naší strany v první půli bylo jako odrazová stěna, tam jsme nepodrželi ani jeden balon, nemohli jsme si vytvořit šanci. I proto jsem o poločase sáhl ke střídání a obraz hry se proměnil. Nakonec jsme dopředu vysunuli při hře vabank i Ivana Dvořáka, ale šance jsme neproměnili. Takový je fotbal," pokrčil rameny Bečka.

Zápas dostal opětovný náboj až v 77. minutě, kdy se po faulu na Dvořáka kopala penalta i pro domácí. Tu kapitán MSK Simandl proměnil a začala stíhací jízda, jenže šance MSK zůstaly nevyužité. Naopak v poslední minutě domácí ještě třikrát při závaru vykopávali míč z prázdné branky. „Ve druhé půli nám došly síly, Břeclav předvedla, že hraje o soutěž výš. Naštěstí jsme to ubránili. Remíza by mě mrzela, byli jsme lepší. Hráli jsme hodně otevřeně, beze strachu a vyplatilo se," dodal Smejkal.

MSK Břeclav – Velké Meziříčí 2:3 (1:3)

Branky: 15. Carvalho, 77. Simandl (pen.) – 1. a 15. Simr (obě z pen.), 30. Mucha Z. ŽK: Simandl, Dvořák – Šimáček, Invald. Střely na branku: 6:10 (v půli 2:4). Rohy: 5:1 (3:1). Diváků: 200. Rozhodčí: Mikyska – Slabý, Gasnárek

MSK Břeclav: Prokop – Dobšíček, Dvořák, Zezula, Šenk – Carvalho (78. Ulehla), Simandl (K), Paděra, Jurčík (46. Tetur), Smirnov – Kugler

Velké Meziříčí: Invald (K) – Šimáček, Mucha P., Smejkal (55. Souček, 70. Havlíček), Krejčí, Pokorný, Mucha Z., Berka, Durajka, Dufek (84. Bradáč), Simr

Autor: Deník / Martin Daneš