Velkomeziříčská stopa na All Stars cupu

Od 16.-18.6. se zúčastnili dorostenci FC Vysočiny Jihlavy nejlepšího turnaje v kategorii U16 (ročník 2001 a mladší) All Stars Cupu 2017 v Praze v Edenu. Jihlava byla zařazena do skupiny C, kde se střetla v pátek odpoledne proti Avispa Fukuoka (Japonsko) a bohužel prohrála 2:0 s vicemistry turnaje. Následně jsme hráli proti dvojnásobným obhájcům v řadě SK Slavii Praha a po velmi dobrém výkonu jsme zvítězili 1:0, když se prosadil velkomeziříčský Mirek Malata. Poslední utkání ve skupině jsme hráli proti fotbalovému gigantu Arsenalu FC. Do vedení se dostal Arsenal, protože jsme nedokázali pohlídat zodpovědně autové vhazování a po ztrátě míče se dokázal prosadit Matthews. O několik minut později se dokázal prosadit opět Mirek Malata, který se prosadil hlavou po dlouhém autovém vhazování Mikuškou.

Zápasy skupiny C:

Arsenal FC – SK Slavia Praha 1:2
Avispa Fukuoka – FC Vysočina Jihlava 2:0
SK Slavia Praha – FC Vysočina Jihlava 0:1 (Mirek Malata)
Arsenal FC – Avispa Fukuoka 2:0
Avispa Fukuoka – SK Slavia Praha 0:0
FC Vysočina Jihlava – Arsenal FC 1:1 (Mirek Malata)

4

Do sobotního utkání jsme si odnesli čtyři body a vytvořili jsme si dobrý základ pro druhou skupinu. Po následném dalším rozlosování nám osudí přiřadilo skupinu H. V prvním utkání jsme narazili na mistry turnaje FC Porto. Soupeř dominoval na hřišti a ukázal nám, jak se hraje vrcholový fotbal. My jsme se dlouho se soupeřem výsledkově drželi, ale ve druhém poločase jsme po skrumáži ve vápně inkasovali. Výsledek je velmi dobrý a kluci nechali na hřišti všechno. V dalším zápase nás čekal turecký Izmir. Turečtí hráči byli urostlý a silově propracovaní. Jsem rád, že jsme dokázali se soupeřem držet krok, i když jsme mohli v utkání v závěru zvítězit, protože Izmir udělal ve vápně hrubku a my jsme toho nebyli schopni zužitkovat. Sobotní náročný den jsme hráli proto německému celku Borussii Dortmund. Do utkání jsme vstoupili v plné síle a chtěli jsme soupeře od samého začátku zaskočit. Rozhodli jsme se, že budeme Dortmund vysoko napadat a snažit se je dostat pod tlak. Tato zvolená varianta se vyplatila, protože jsme zvítězili 2:0. První gól padl po rohovém kopu, když nejvýše vyskočil Mirek Malata. Druhý gól vstřelil opět Mirek Malata, který v samostatném úniku prostřelil brankáře Dortmundu.

FC Porto – FC Vysočina Jihlava 1:0
Borussia Dortmund – FK Altinordu Izmir 0:2
FC Vysočina Jihlava – FK Altinordu Izmir 0:0
FC Porto – Borussia Dortmund 0:1
Borussia Dortmund – FC Vysočina Jihlava 0:2 (2x Mirek Malata)

3

Bohužel nám o jeden jediný bod unikla nejlepší osmička týmů, kde by jsme hráli o mistra soutěže, ale i tak to je pro nás velký úspěch.

2

Ve skupině o 9. až 16. místo jsme narazili na FC Viktorii Plzeň, proti které jsme kopali ve třetí minutě penaltový kop, ale faulovaný Mirek Malata ji nedokázal proměnit. O pár minut později potáhl míč po lajně Lukáš Trnka a následně poslal míč do vápna, kde se opět hlavou prosadil náš nejlepší střelec Mirek Malata, který se v té době dostal do čela nejlepších střelců. Hrubou chybou Vraspíra na začátku druhého poločasu se prosadili Plzeňští. V závěru zápasu jsme špatně dostoupili hráče a poté střelou k přední tyči nám nedala Plzeň šanci. V zápase jsme byli lepším týmem, ale fotbal se hraje na góly. V zápase o 13. až 16. místo jsme se střetli proti Bohemians 1905. V utkání byla znát únava a byl to zápas spíše o oťukávaní. Proto se museli kopat rozhodující 3 pokutové kopy. V nich jsme vyhráli 3:2. V zápase o konečné 13. místo jsme hráli proti francouzskému celku Paris Saint-Germain (PSG). Bohužel jsme hráli na pokraji vyčerpání, protože ve velkém vedru nám ubývali síly. Soupeř byl kvalitní na míči a po zásluze vyhrál 4:0, ale v závěru utkání jsme mohli vstřelit dva góly, ale zbrklostí jsme míč ztratili. Nakonec jsme obsadili 14. místo.

Turnaj vyhrálo FC Porto, které vyhrálo po penaltách 2:1 nad Avistou Fukuoka. Na třetím místě skončilo Atlético Madrid, které v boji o třetí místo porazilo Chivas Guadalajara (Mexiko). Dalším naším úspěchem bylo, že se nejlepším střelcem stali rovnou čtyři hráči a mezi nimi byl i jihlavský Mirek Malata (z Velkého Meziříčí).

Dres Jihlavy oblékali i velkomeziříčští hráči, a to Mirek Malata, Filip Vošmera a bohužel nemohl nastoupit pro zranění Marek Malata. Hlavním trenérem byl Libor Smejkal mladší a asistentem Ladislav Němec.

Jsem moc rád, že jsme se mohli prestižního turnaje zúčastnit a zanechat velmi dobrý dojem v Praze, protože jsme úplně všechny týmy potrápili, a hlavně jsme i dokázali bodovat s velkokluby. Dalším skvělým počinem bylo to, že si nás oblíbili všichni rozhodčí a pořadatelé turnaje. Chtěl bych poděkovat firmě Building Centrum HSV za sponzorství. Nespím zapomenout i na velkou podporu rodičů, kteří strávili s hráči všechny tři dny, proto pro ně velký dík.