Velmez doma zdolal Pelhřimov

FC Velké Meziříčí – FK Pelhřimov 2:1 (2:0)

Do utkání lépe vstoupili domácí, když ve 3. min našel Laďa Němec ve vápně Pavla Simra, ten se uvolnil přes obránce ale střelou na zadní tyč bránu netrefil. V 7. min to byl opět Pavel Simr, který tvrdou ránou prověřil pozornost Moravce, k vyraženému míči se dostal Jarda Dufek a z úhlu trefil odkrytou bránu 1:0. V 10. min po rohovém kopu hostí se dostal do rychlého brejku po křídle Jarda Dufek, jeho přihrávka na nabíhajícího Laďu Němce byla však nepřesná. Ve 13. min našel Eda Smejkal přihrávkou Pavla Simra, ten hledal za sebou nabíhající spoluhráče, obrana hostů však byla pozorná a míč odvrátila do bezpečí. Hoste se dostali k vážnějšímu zakončení ve 14. min, když přímý kop Niederleho na zadní tyč nikdo netečoval a míč naší bránu těsně minul. Ve 20. min to byl opět Niederle, který střelou z 22-ti metrů bránu opět těsně netrefil. Ve 21. min rozehrál rohový kop Roman Vyskočil na přední tyč, s hlavičkou Zdeňka Muchy si golman poradil. Ve 24. min našel přímý kop Jardy Dufka v pokutovém území Pavla Simra a ten golmana Moravce prostřelil 2:0. Ve 26. min střela Niederleho naši bránu opět minula. Ve 35. min se po centru prosadil hlavou Naniaš, Zdeněk Simandl si jeho zakončením poradil. Ve 37. min si ve vápně zpracoval centr Pavel Simr, přihrál na nabíhajícího Romana Vyskočila, ten však bránu hostí přestřelil. Ve 39. min přímý kop Homolky na zadní tyč jen těsně minul naší bránu. Ve 44. min se dostal k zakončení Eda Smejkal, míč však v síti hostí neskončil a tak šli do kabin zaslouženě spokojenější domácí hráči, kteří v prvním poločasu předvedli divákům fotbal plný pohybu, přesných přihrávek a centrů a při lepším zakončení šancí mohlo být vedení i výraznějí.

Nástup do druhého poločasu patřil hostům. V 50. min se po centru Niederleho prosadil hlavičkující Benda, ale bránu těsně netrefil. V 51. min zahrávali hosté přímý kop a míč se dostal k Vackovi a ten nedal našemu golmanovi šanci 2:1. Tato branka přinesla na naše kopačky nepřesnost a soupeř nás dostal pod tlak. My jsme se dostávali do rychlých brejkových situací. V 54. min dostal pěknou přihrávku do vápna Jarda Dufek, trefil však vyběhnuvšího Moravce. V 55. min po dlouhém centr za naší obranu trefil Honza Šimáček vybíhajícího Zdeňka Simandl, míč se naštěstí k soupeřovým hráčům nedostal. V 56. min zahrávali hosté rohový kop, centr skončil na zadní tyči naší brány. V 60. min našel pěknou přihrávkou Michal Bouček nabíhajícího Romana Vyskočila, ten však Moravce neprostřelil.V 61. min vybídl Michal Bouček ke skórování Pavla Simra, tomu se však golmana hostí nepodařilo obstřelit. V 64. min našel centr Lišky ve vápně Homolku, Zdeněk Simandl byl pozorný. V 65. min našel po průniku po křídla Jarda Dufek ve vápně Pavla Simra, jeho střela na přední tyč postrádala přesnost. V 67. min našel Liška nabíhajícího Niederleho, ten ale naší bránu přestřelil. V 74. min posoudil rozhodčí souboj Zdeňka Muchy s útočníkem Liškou jako nedovolený a nařídil pokutový kop. K tomu se postavil kapitán hostů Naniáš, jeho střelu k levé tyči vyrazil Zdeněk Simandl na rohový kop. V 80. min se po rychlém brejku a přihrávce Ladi Němce dostal k zakončení Jarda Dufek, ale vyběhnuvšího golmana hostů přehodit nedokázal. V 82. min se dostal k zakončení ve vápně Homolka, jeho tvrdou střelu vytlačil Zdeněk Simandl na rohový kop. V 86. min poslal Pavel Simr do úniku Hynka Ráčka, ten však střelou na přední tyč hostujícího golmana nepřekonal. V 88. min to byl opět Hynek Ráček, který se dostal po přihrávce Patrika Pokorného do další gólové šance, ale opět trefil jen golmana Moravce. Závěr utkání si již domácí hráči pohlídali a za výkon hlavně v prvním poločase si zaslouženě připsali plný bodový zisk.

Vyjádření trenéra Smejkala: Na dnešního soupeře jsme se při tréninku dobře připravili, což se hlavně v prvním poločase výrazně projevilo. Škoda neproměněných brankových příležitostí, mohlo být o výsledku utkání rozhodnuto již v prvním poločase. Ve druhé půli jsme se po obdrženém gólu zbytečně zatáhli před vlastní brankoviště, poskytli soupeři prostor pro centrované míče do našeho vápna a do konce zápasu se tak obávali o výsledek utkání. Při brejkových situacích nám chybělo přesné zakončení.

Nejlepší hráči utkání: Pavel Simr, Jaroslav Dufek, Michal Niederle

Fotogalerie z utkání: autor Jan Černo / Deník