Velmez dohrával v Hulíně v devíti

SK Spartak Hulín - FC Velké Meziříčí 4:2 (3:1)

V sobotu zajížděl náš tým do Hulína potvrdit stoupající formu, ale opak se stal pravdou. Domácí tým nejlepším svým letošním výkonem nás přehráli ve všech směrech. Navíc v závěru utkání zaúřadoval hlavní rozhodčí, který udělil neoprávněně 2 červené karty.
Od počátku utkání byli velmi aktivní domácí hráči, kteří nás velmi vysoko presovali, napadali a neumožnili nám vůbec rozehrát a dostat se do hry. To vyústilo ve 4 minutě v první gól. Ondřejka poslal dlouhý pas do strany na Postavu, ten si poradil s našimi hráči a poslal do vápna opět na Ondřejku přesný centr, který doklepl míč do prázdné branky. Ve 13 minutě přihrál špatně Demetr, jeho přihrávku dostal domácí Pospíšil, narazil si s Postavou a ten mu míč vrátil na hlavu a ten trefil šibenici Krubovi branky 2:0. Ve 24 minutě nebezpečně vystřelil Laciga, ale Kruba vyrazil na RK. V 28 minutě se dostal do brejku Ondřejka, ale naštěstí přihrál do postavení mimo hru. V 38 minutě přišla první gólová šance našeho týmu, kdy Demeter přenesl křižným centrem míč na Dolejše, ten poslal do šance dobře naběhlého Smejkala, ale ten nepřekonal brankáře domácích. O 3 minuty později našel pěknou kolmicí Smejkal dobře naběhlého Šutu, jeho střelu vyrazil Vogl, ale hlavičkou Simr snížil na 2:1. V 44 minutě vyzkoušel pěknou střelou Postava Krubu. V 45 minutě domácí zesměšnili kombinací na jeden dotek naše hráče a zvýšili po pěkné akci vedení Matouškem na 3:1.
V naší kabině bylo v poločase dusno, ale bohužel došlo jen k mírnému zlepšení. V 48. minutě zlikvidoval Postavuv unik Kruba. V 67 minutě se prokličkoval ve vápně Dolejš, narazil Smejkalovi, ale jeho střela byla zblokována. V 71 minutě domácí špatně odkopli míč, ten získal Dolejš a centr posadil na hlavu Šutovi, který snížil na 3:2. V závěru utkání začali domácí zdržovat, hlavně dlouhým rozehráváním brankáře Vogla na což rozhodčí Slabý reagoval jen slovně. V 81 minutě po našem RK střelu Kriegsmanna vykopával z brankové čáry Laciga. V 86 minutě dostal žlutou kartu kapitán Krejčí za dotaz co to pískáš. V 87 minutě při schrumáži když domácí zahrávali RK  udělil červenou kartu Slabý Demeterovi za provedený souboj a nařídil penaltu, kterou Kruba bravůrně chytl. V 90 minutě při pádu na zem zahrál Krejčí neúmyslně rukou, Slabý mu udělil druhou žlutou a pak červenou kartu a ještě nařídil penaltu, kterou Dvořáček proměnil 4:2.
V závěru utkání udělal z utkání hlavní rozhodčí, který má výstižné jméno z utkání guláš a zadělal tak našemu týmu na pěkné problémy. Bohužel neunesl kritiku na svůj výkon a vykompenzoval si tak svoje sebevědomí tím nejhorším podlým způsobem.

Nejlepší hráči utkání : Laciga, Ondřejka, Postava

Vyjádření trenéra Smejkala :   Bohužel se potvrdilo, že neumíme venku hrát. Dneska nám obrovsky chyběl nemocný Mezlík. Moji hráči předváděli místy utkání až směšný herní výkon, s obrovskou spoustou špatných přihrávek. Udělali sobě i mě velkou ostudu za to co dnes na hřišti předvedli. K výkonu rozhodčího Slabého to co v závěru utkání předvedl se nechci vyjadřovat, doufám, ale že někdo jiný zasáhne.