Velmez dokázal vyhrát i v deseti hráčích


FSC Stará Říše - FC Velké Meziříčí 0:1 (0:0)

První poločas moc fotbalové krásy nepřinesl, na těžkém terénu viděli diváci bojovné utkání plné osobních soubojů, ale také nepřesností v rozehrávce. Do první šance se dostali hosté ve 3 min kdy po centru Jardy Dufka nedokázal jeho přihrávku zpracovat na malém vápně Pavel Simr. Domácí odpověděli ve 4 min průnikem Váchy, s jeho centrem si však obrana hostů poradila. V 7 min se dostal z úhlu k zakončení Robin Demeter, bránu však netrefil. V 9 min se objevil za domácí obranou Jarda Dufek, obešel Neumana, ale z úhlu už vystřelit nedokázal a jeho následný centr na nabíhající spoluhráče domácí obrana odvrátila. V 10 min našel Pavel Simr přihrávkou Robina Demetera, tomu se však vystřelit nepodařilo. Ve 13 min hledali domácí z přímého kopu Kadlece, Patrik Mucha poslal míč na rohový kop. Ve 21 min pronikli domácí po křídle, na hranici vápna našli nabíhajícího Pokorného, ten však bránu přestřelil. Ve 25 min se dostal ke střele z 22-ti metrů Lacina, bránu minul. Ve 30 min byl po druhé žluté kartě vyloučen Lukáš Berka. Ve 37 min našel Roman Durajka nabíhajícího Robina Demetera, ten Neumana z blízka neprostřelil. Ve 39 min se protáhl po křídle Lacina, ve vápně našel naběhnutého Pokorného, ten míč prudce vystřelil do brány, ale v cestě do sítě stál vynikající zákrok Romana Invalda. Z následného rohu se dostal k vyraženému míči Šeda, jeho střela bránu netrefila. Ve 44 min našel Zdeněk Mucha naběhnutého Robina Demetera, jeho střela však domácí bránu netrefila. A tak se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu.
Na začátku druhého poločasu zahrozili hosté, Robin Demeter našel ve vápně Pavla Simra, ten se přes Priborského neuvolnil. Ve 48 min se dostal do rychlého protiútoku Vácha v dalším postupu mu zabránil obraný zákrok Jardy Krejčího. V 50 min vybídl Honza Šimáček přesnou přihrávkou k zakončení Robina Demetera. V 52 min se probíjel do vápna Brnický ale čistý skluz Jardy Krejčího ho v dalším postupu zastavil. V 54 min se po rohu Jardy Dufka dostal k zakončení hlavou Pavel Simr, domácí bránu minul. V 56 min se dostal k zakončení Jarda Krejčí, jeho tvrdou střelu Neuman vyrazil ke Zdeňkovi Muchovi, jeho křižná střela jen těsně minula zadní tyč. V 59 min našel Zdeněk Mucha hlavu Pavla Simra, ale i ten bránu domácích těsně minul. V 61 min rozehrál Robin Demeter přímý kop, ve vápně našel Zdeňka Muchu a ten nedal hlavou domácímu golmanovi šanci 0:1. V 63 min hledal Jarda Dufek před bránou Pavla Simra, ten ve skluzu bránu minul. V 66 min našel Robin Demeter nabíhajícího Zdeňka Muchu, ten domácího golmana neprostřelil. V 68 min se po zmatcích v hostující obraně dostal k zakončení hlavou Brnický ale bránu hostu těsně minul. V 73 min se postavil k přímému kopu Tichánek, ale bránu vysoko přestřelil. V 74 min přímý kop Brnického odvrátil na roh Patrik Mucha. V 84 min zahrál další přímý kop Priboský, trefil však jen tyč. V 86 min se dostal ve vápně k zakončení Tichánek, ale Roman Invald vytáhl další ze svých výborných zákroků a míč do brány nepustil. V nervózním závěru utkání byl za zdržování v 89 min vyloučen Eda Smejkal a následně vykázán z lavičky trenér Smejkal. V nastavení se dostali domácí k dalším dvěma přímým kopům, ale pozorná obrana hostů v čele s pozorným Romanem Invaldem jim již změnit skóre nedovolila.

Vyjádření trenéra Smejkala: V prvním poločase jsme hráli velmi složitě, špatně jsme se pohybovali bez míče a nevytvářeli si potřebný tlak. Paradoxně po vyloučení Lukáše Berky jsme hru zjednodušili, začali lépe kombinovat a na začátku druhé půle si připravili několik slibných brankových situací. Jednu z nich se nám podařilo proměnit. V závěru zápasu nás domácí přitlačili, ale tentokrát jsme měli i to potřebné fotbalové štěstíčko a zápas přivedli do vítězné koncovky. Mrzí mne však ztráta hráčů pro následné utkání.

Nejlepší hráči: Brnický – Invald, Mucha Zdeněk

muži A - MSD sk. D
9. kolo: FSC Stará Říše - FC Velké Meziříčí 0:1 (0:0)
 
střelci:

61. Mucha Z. 

rozhodčí:

Křenek, Stehlík, Šula 

sestavy:

FSC Stará Říše – Neuman – Kadlec, Šeda (74. Dohnal), Priborský, Kittler, Lacina, Tichánek, Vácha, Pokorný, Brnický, Rygl (68. Kratochvíl), na lavičce Florián a Břinek, trenér Kovačík

FC VM – Invald – Mucha Z., Mucha P., Šimáček, Krejčí – Dufek (81. Havlíček), Smejkal, Berka, Durajka (70. Bouček), Demeter (90. Vyskočil) – Simr, na lavičce Simandl, Doucha trenér Smejkal

karty:

Kadlec, Pokorný, Brnický – Smejkal (84. a 89.), Krejčí, Dufek, Berka (23. a 30.)

diváků: 123

<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži B 18. kolo:
FC Velké Meziříčí B - TJ Nová Ves 1:1 (1:1)
branka: Vlk
ČK: Vlk

mistrovské utkání muži A 22. kolo:
FC Velké Meziříčí - Valašské Meziříčí 4:1 (2:1)
branky: 2x Demeter, Dolejš, Simr

mistrovské utkání dorost 22. kolo:
FC Sparta Brno - FC Velké Meziříčí st. 1:0 (1:0)

FC Sparta Brno - FC Velké Meziříčí ml. 1:1 (0:1)
branka: Chalupa

mistrovské utkání muži A 18. kolo:
FC Velké Meziříčí - SK Spartak Hulín 3:2 (2:1)
branky: Dolejš, Mucha, Simr

Příští zápas

Datum: 28.4.2018
FC Odra Petřkovice - muži A (16:00)

Datum: 29.4.2018
AFC Humpolec - muži B (16:00)

© FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ | D.A.N. PRODUCTION | MCRAI