Velmez doma podruhé nevstřelil branku

FC Velké Meziříčí - TJ Sokol Tasovice 0:1 (0:1)

Na začátku utkání se po rohovém kopu dostal k hlavičce Krátký, ale jeho střelu dokázal zlikvidovat reflexním zákrokem Invald. O dvě minuty později poslal Vyskočil dlouhý roh na Simra, ale jeho hlavička skončila nad břevnem. V 5. minutě se dostal do rychlého brejku Juháněk, ale na poslední chvíli zmařil jeho šanci včasným vyběhnutím Invald. V 11. minutě se dostal do střelecké pozice Caha, ale jeho střela nenašla směr do brány. Ve 13. minutě vážně zahrozili hosté, ale Švarcova střela skončila těsně vedle tyče. V 15. minutě Souček sklepl míč pod sebe na Krejčího, ale ten míjel těsně levou tyč. V 18. minutě poslal Vyskočil PVK z 28 metrů na bránu, a následně nebezpečný míč vyrazil brankář Fukal na břevno. Ve 26. minutě zahráli hosté nacvičený autové vhazování do vápna, kde míč prodloužil za sebe hlavou Horáček, který našel volného Mičku a ten nekompromisním důrazem dorazil míč do brány, 0:1. O čtyři minuty později P. Mucha zahrál PVK, ale jeho střela skončila nad břevnem. Ve 34. minutě Caha poslal dlouhý míč na Krejčího, který okamžitě vyhledal volného Simra, ale na poslední chvíli míč změnil směr. V 35. minutě z 25 metrů orazítkoval Švarc břevno. Ve 44. minutě po rychlém brejku se dostaly do velké šance Tasovice, ale jejich finální střela skončila vedle brány.

Na začátku druhého poločasu přihrál Simr míč do vápna na Krejčího, ale jeho střelu na poslední chvíli zblokoval obránce. V 50. minutě Šimáček vykopl míč letící do brány, když Švarc dokázal obejít Invalda a následně střílel do odkryté brány. V 66. minutě z 28 metrů poslal P. Mucha PVK těsně nad šibenici. V 68. minutě Bradáč poslal dlouhý míč do lajny na Caha, který po sléze střílel na bránu, ale ke vstřelení brány mu chyběly milimetry. V závěru zápasu se pokoušel o střelu Pokorný, ale jako ostatní střílel mimo bránu.

Vyjádření trenéra Smejkala:
V prvním poločase jasně dominovali hosté. I když jsme se připravovali na standardky Tasovic, tak jsme z jedné dostali po dlouhém autu zbytečný gól. Ve druhé půlce jsme trochu přidali, ale naše kombinace končily špatnou finální přihrávkou a nedůrazem ve vápně. To, že chybí 6 hráčů ze základní sestavy je prostě znát

Nejlepší hráči: Jaroslav Krejčí, Czucz