Velmez doma porazil Mutěnice

FC Velké Meziříčí - FK Mutěnice 1:0 (1:0)

Úvod utkání patřil domácím hráčům, lépe se pohybovali, kombinovali a byli důraznější v osobních soubojích ale ani 4 rohové kopy v úvodních 10 ti minutách výraznou brankovou příležitost nepřinesli. Hosté se snažili o rychlé protiútoky, které většinou končili špatnou finální přihrávkou.  V 10. min vystřelil nebezpečně z hranice vápna Robin Demeter, ale bránu těsně minul, Ve 12. min zahrozili hosté po rohovém kopu, ale Koštuřík hlavou domácí bránu netrefil. V 18. min unikl po křídle Zdeněk Mucha, centrem našel před bránou Romana Durajku ten míč jen posunul do prostoru, kde ho získal Robin Demeter, který od lajny našel před bránou Pavla Simra který protlačil míč do sítě 1:0. Ve 21. min pronikl do vápna Robin Demeter, golman hostů si z jeho střelou poradil. Ve 29. min se po dlouhém autu Trávníka a odvráceném míči, dostal jmenovaný k zakončení, ale domácí bránu minul. Ve 34. min se po rohovém kopu Robina Demetera dostal ke střele Zdeněk Mucha, hostující obránce jeho střelu zblokoval. Ve 42. min po faulu na Lukáše Berku kopal Roman Durajka přímý kop, jeho střela přes zeď bránu těsně minula.
Ve druhém poločase domácí začali hrát více individuálně a tak postupně převzali aktivitu hosté. Ve 47. min nebezpečně vystřelil z úhlu Robin Demeter, Horecký jeho střelu vytlačil na rohový kop. V 51. min odvrátil Honza Šimáček rohový kop Hromka. V 62. min se za domácí obranou ocitl Čepil, jeho zakončení však postrádalo přesnost. V 64. min našel Eda Smejkal ve vápně Robina Demetera, jeho pohotová střela bránu minula. V67. min po faulu na Jardu Krejčího zahrál Robin Demeter přímý kop přes zeď, golman hostů jeho střelu k tyči vyrazil. V 69. min se po přímém volném kopu Hromka dostal k zakončení Varmuža, Zdeněk Simandl si z jeho hlavičkou poradil. V 71. min po našem rohovém kopu hlavičkoval Patrik Mucha do ruk Horeckého. V 73. min vystihl Trávník malou domů od Jardy Krejčího, jeho šanci zhatil rychlým vyběhnutím Zdeněk Simandl. V 76. min našel Zdeněk Mucha hlavičkujícího Edu Smejkala, ten bránu však netrefil. V 80. min se ve skrumáži před domácí bránou nejlépe zorientoval Koštuřík, ale Zdeněk Simandl si z jeho zakončením poradil. V 82. min vystřelil zpoza vápna Chromeček, ale náš golman byl pozorný. V 85. min se hosté dožadovali pokutového kopu, ale hlavní rozhodčí souboj ve vápně jako nedovolený neposoudil, když dobrým zákrokem se vyznamenal opět Zdeněk Simandl. V 86. min se Robin Demeter narazil míč ve vápně s Edou Smejkalem, ale golmana neprostřelil. V 89. min zahrozili hosté z přímého volného kopu Hromka, ale domácí obrana míč odvrátila do bezpečí. Následný rychlý protiútok zabrzdil Robin Demeter, a i pře horší výkon ve druhém poločase si domácí připsali další divizní vítězství.

Vyjádření trenéra Smejkala: Dnešní utkání s nám herně podařilo hlavně v prvním poločase, kdy jsme si vytvářeli soustavný tlak a i dostatek standartních situací, bohužel bez potřebného gólového zakončení. Ve druhém poločase nám začal dělat problémy houževnatost a dobrý presink našeho soupeře a jelikož jsme se často pouštěli do komplikovaných kombinací, místo zjednodušení hry a rychlého přenesení do volných prostorů, obávali jsme se o konečný výsledek až do posledních minut utkání.

Nejlepší hráči: Simandl, Smejkal - Holešinský