Velmez doma porazil vedoucí Prostějov

FC Velké Meziříčí – 1. SK Prostějov 3:2 (2:1)

Od prvních minut viděla početná divácká návštěva svižné utkání. Ve 3. min našel Eda Smejkal před bránou Víťu Kratochvíla, jeho hlavičku vyrazil hostující golman k Petrovi Dolejšovi, ten z malého vápna bránu přestřelil. V 6. min se hostům podařila rychlá akce středem hřiště, když na konce se na hranici vápna dostal k míči Nekuda a střelou k tyči nedal Romanovi Invaldovi šanci 0:1. V 8. min kopal Robin Demeter rohový kop, hostující obrana míč odvrátila do bezpečí. Ve 13. min se objevil ve vápně Nekuda, míč se od něj odrazil vedle domácí brány. V 18. min poslal prudký centr do vápna Petr Dolejš, Kofroň míč vyrazil před sebe, k dorážce se však nikdo z domácích nedostal. Ve 21. min prošel středem hřiště Petr Dolejš, vnikl do vápna a přesnou střelou na zadní tyč vyrovnal 1:1. Ve 26. min našel Petr Dolejš ve vápně Radima Šutu, ten však při zpracování míče uklouzl. Ve 27. min nebezpečný průnik Machálka zastavil Jarda Krejčí. Ve 28. min domácí ztratili míč, ke střele se dostal Nekuda z 12-ti metrů bránu přestřelil. Ve 32. min byl u pomezní čáry faulován Roman Vyskočil, přímý kop rozehrál Robin Demetr, ve vápně našel Honzu Šimáčka a ten hlavou trefil míč k tyči 2:1. Ve 37. min vystřelil zpoza vápna Robin Demeter, míč skončil v síti, ale po teči rukou Edy Smejkala. Ve 38. min uvolnil Zelenka nabíhajícího Nekudu, tomu však střela přes obránce nevyšla a Roman Invald míč zachytil. Ve 39. min našel Jarda Krejčí nabíhajícího Edu Smejkala, jeho střelu pod břevno golman hostů vyrazil na rohový kop. Ve 41. min centr Radima Šuty prodloužil Víťa Kratochvíl na zadní tyč na Petra Dolejše, který trefil břevno, ale z ofsajdového postavení. Ve 43. min ztratil míč Jan Šimáček, Zelenka našel hlavu Nekudy, Roman Invald byl však na místě a míč zachytil. Ve 45. min vystřelil nebezpečně Robin Demetr, golman Kofroň vytlačil střelu na rohový kop. Do kabin tak odcházeli spokojenější domácí, kteří byli za svou aktivitu odměněni a nepříznivý průběh prvního poločasu otočili.
V úvodu druhého poločasu hosté provedli dvě změny v sestavě, ale byli to domácí, kteří ve 48. min zahrozili, když na centr Radima Šuty naskočil Eda Smejkal, ale bránu minul. V 50. mi se ve vápně uvolnil Fládr, Honza Šimáček mu však míč ukopl do autu. V 54. min ztratil Jarda Krejčí míč, hosté podnikli rychlý kontr, který zastavil Honza Šimáček. Následný rohový kop se dostal na zadní tyči k Rusovi, ale Roman Invald si z jeho zakončením poradil. V 55. min zahrál Fládr přímý volný kop, jeho střela přes zeď šla těsně nad domácí bránu. V 59. min se po rohovém kopu Fládra dostal k hlavičce Nekuda, bránu však minul. V 63. min z dalšího přímého kopu hostující Fládr bránu opět minul. V 66. min nebezpečně vystřelil z hranice vápna Nekuda, Roman Invald jeho střelu zachytil. V 70. min nebezpečně vystřelil Hirsch, bránu netrefil. V 72. min rozehráli domácí přímý volný kop, míč se dostal k Petrovi Dolejšovi, který našel před bránou Patrika Muchu a ten kolenem dorazil míč do hostující brána 3:1. Domácí se však neradovali dlouho, již o minutu později se po nepovedené střele dostal míč na hranici pokutového kopu k Nekudovi a ten trefil horní roh domácí brány 3:2.  V 85. min našel Robin Demeter nabíhajícího Radima Šutu, jeho střelu vytlačil Kofroň na rohový kop. Závěr utkání si už domácí pohlídali a tak k velké radosti publika připravili vedoucímu týmu MSFL první porážku v sezoně.
Vyjádření trenéra Smejkala: Za dnešní výkon musím poděkovat celému týmu, aktivním presinkem po celém hřišti a dobrou kombinaci jsme v prvním poločase soupeře jasně přehrávali. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, soupeř nás dostal místy pod tlak, ale díky bojovnosti našeho týmu, který výrazně podpořily hlasivky našich fanoušků, se nám utkání podařilo dovést do vítězné koncovky.

Nejlepší hráči: Dolejš, Šimáček, Nekuda