Velmez doma přejel Hodonín


FC Velké Meziříčí - RSM Hodonín 4:0 (0:0)

Utkání dvou vedoucích týmů divize D přineslo na těžkém terénu svižný a pohledný fotbal. Hráči hýřili pohybem, dobře kombinovali a byli důrazní v osobních soubojích. Již v 1 min mohl zakončit po centru Jardy Dufka nabíhající Eda Smejkal, ale na míč nedosáhl. Ve 2 min to byl opět Eda Smejkal, který hlavou zakončil centr Robina Demetera, ale bránu netrefil. Ve 3 min našel Eda Smejkal nabíhajícího Pavla Simra, golman Petráš byl však pozorný. V 6 min zahrozil na druhé straně Maršálek, jeho zakončení domácí obrana zblokovala. V 8 min se po centru Robina Demetera dostal k zakončení Pavel Simr, bránu minul, ale byl v ofsajdovém postavení. V 9 min zabránil Honza Šimáček v zakončení Maršálkovi. V 11 min našel Pavel Simr nabíhajícího Jardy Dufka, ten se přes obránce hostů neuvolnil. Ve 12 min doběhl Jarda Dufek dlouhý pas, poslal míč před bránu, kde ve skluzu trefil Pavel Simr dobře postaveného Petráše. V 17 min zastavil nebezpečný centr hostů Patrik Mucha. V 18 min si Roman Invald poradil se střelou Maršálka z úhlu. Ve 23 min odvrátil golman hostů roh Robina Demetera na hranici velkého vápna, střela Lukáše Berky šla vysoko nad jeho bránu. Ve 26 min vystřelil nebezpečně na zadní tyč Robin Demeter, ale bránu těsně minul. Ve 27 min našel Jarda Dufek naběhnutého Pavla Simra, jeho pohotovou střelu vytlačil Petráš na tyč a roh, ten rozehrál Jarda Dufek, našel hlavu Patrika Muchy, ale hostující Borák vytlačil míč mířící do brány hlavou na další rohový kop. Jarda Dufek našel tentokrát hlavu Zdeňka Muchy, ale v cestě do brány se postavil další z Hodonínských zadáků. Ve 30 min hledal Eda Smejkal nabíhajícího Jardu Dufka, Novotný však přihrávku zachytil. Ve 34 min netrefil v pokutovém území skákající míč Lukáš Berka. Ve 42 min se dostal po centru do nebezpečné pozice Borák, bránu netrefil. Ve 43 min poslal Eda Smejkal do úniku Robina Demetera, ten se přes obránce hostů neprosadil. A tak se odcházelo do kabin za bezbrankového stavu, když si domácí připravili více brankových příležitostí.
Nástup do druhého poločasu vyšel domácím, Ve 47 min kopal Robin Demeter přímý kop po faulu na Edu Smejkala, míč kopnutý přes zeď Petráš vyrazil. Ve 49 min zahrál Jarda Dufek rohový kop, míč se dostal na zadní tyč, kde se uvolnil Eda Smejkal, nastřelil míč před bránu, kde ho za záda hostujícího golmana dorazil Zdeněk Mucha 1:0. Tato branka domácí hráče uklidnila. Hosté se začali více tlačit do útoku, čehož domácí využívali k rychlým protiútokům. V 52 min nebezpečný průnik Ondryáše zastavil Zdeněk Mucha. V 53 min se dostal k zakončení hlavou Polák, domácí bránu minul. V 57 min zahráli hosté rohový kop, Polák však byl opět hlavou nepřesný. V 58 min se dostali do přečíslení naši hráči, Robin Demeter míč na Jardu Dufka však neprotlačil. V 63 min se protáhl po křídle Zdeněk Mucha, poslal přesný míč na Romana Durajku, ten se uvolnil a střelou od břevna upravil skóre na 2:0. V 64 min pronikl do našeho vápna Vrána, našel nabíhajícího Maršálka, ten bránu netrefil. V 68 min přihrál Roman Durajka ve vápně Pavlovi Simrovi, jeho střela se od tyče dostala do brány hostí 3:0. V 72 min našel Eda Smejkal nabíhajícího Jardu Dufka, ten Petráše nepřekonal. V 78 min kopali hosté sérii tří rohových kopů, naše obrana v čele s Romanem Invaldem změnu skóre nepřipustila. V 83 min se dostal po přihrávce od Pavla Simra za obranu hostů agilní Jarda Dufek, ale i tentokrát Petráše nepřekonal. Následný rohový kop posadil na hlavu Pavla Simra a ten potvrdil své střelecké schopnosti a střelil svůj osmý gól ve třech posledních utkáních 4:0. V 88 min se neprosadil střídající Maršálek a tak se mohli domácí hráči a diváci radovat z dalšího vítězství.

Vyjádření trenéra Smejkala: Dnešní zápas přinesl pohledné utkání, ke kterému přispěly oba týmy. Naši hráči plnili pokyny, které jsme si před dnešním utkáním řekli, a i když jsme měli v prvním poločase problémy v zakončení, druhý poločas probíhal již podle našich představ. Za dnešní vítězství chci poděkovat všem hráčům včetně náhradníků a to i za zvládnutí 5-ti náročných utkání během posledních 14-ti dnů. Závěrem bych také chtěl vyzdvihnout velmi dobrý výkon trojice rozhodčích.

Nejlepší hráči: Mucha Z., Smejkal – Maršálek J.

muži A - MSD sk. D
6. kolo: FC Velké Meziříčí - RSM Hodonín 4:0 (0:0)
střelci: 68. a 83. Simr, 49. Z. Mucha, 63. Durajka
rozhodčí:

Likař, Sedláček, Vejtasa

sestavy:

FC VM – Invald – Mucha Z., Mucha P., Šimáček, Krejčí (80. Bouček) – Dufek, Smejkal, Berka (73. Pokorný), Durajka (77. Souček), Demeter – Simr, na lavičce Simandl, trenér Smejkal

RSM Hodonín – Petráš – Ondryáš, Maršálek J. (66. Mokrý), Kyselka, Polák, Šturma, Kobylík, Borák (83. Bucala), Jankůj (77. Maršálek H.)Novotný, Vrána, na lavičce Reška, Beker, Navrátil, trenér Rossi

karty:

Krejčí, Berka, Bouček

diváků: 311

<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži A 29. kolo:
FC Velké Meziříčí - FC Vikt. Otrokovice 2:4 (0:4)
branky: 2x Duba

mistrovské utkání muži A 17. kolo:
SK Uničov - FC Velké Meziříčí 2:2 (0:0)
branky: Demeter, Bouček

mistrovské utkání muži A 27. kolo:
FC Velké Meziříčí - 1.HFK Olomouc 3:2 (0:2)
branky: Smejkal, Duba, Dolejšmistrovské utkání muži B 22. kolo:
FC Velké Meziříčí B - Sokol KOšetice 1:0 (1:0)
branka: Polanský

Příští zápas

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and datum <= '259200' order by datum, poradi asc limit 0,20' at line 1