Velmez doma prohrál s lídrem

FC Velké Meziříčí - MFK Vyškov 0:2 (0:1)

Do Velkého Meziříčí zavítal vedoucí tým tabulky Vyškov. Jasným favoritem byl lídr divize D, navíc domácí stále sužuje marodka. Dnešní zápas nebyl výjimkou a v základní sestavě Velmezu se objevilo několik hráčů z ,,Béčka“. Do zápasu lépe vstoupili hosté a už ve 3. minutě se radovali z gólu, který však nebyl uznán kvůli ofsajdu. Další šance Vyškova zneškodnil skvělými zákroky domácí brankář Simandl. Velké Meziříčí se snažilo zahrozit v 11. minutě, když Krejčí obešel dva protihráče, přihrál Beranovi, který centrem do vápna našel Dufka, ten se snažil zpětnou přihrávkou najít lépe postaveného spoluhráče. To se mu nepovedlo. Míč skončil na kopačkách hostů a ti šli do protiútoku, který domácí odvrátili. V 16. minutě po jednom z faulů domácích zahrával Vyškov PVK. Smutný ho zahrál tak šikovně, že skončil až za zády Simandla a hosté se ujali vedení 0:1. Domácí se k pořádné střele dostali v 17. minutě, jenže Simr hostujícího Kollára nepřekonal. Největší příležitost ke skórování dostali domácí ve 20. minutě, když Vyškov zahrál ve vápně rukou a rozhodčí nařídil pokutový kop. Toho se ujal Simr. Bohužel pro Velmez nastřelil pouze břevno. Další průběh hry měli více pod kontrolou hosté. Svoji převahu se snažili zužitkovat v 28. minutě, ale Simandl byl připraven a šanci zneškodnil. Domácí zahrozili v 31. minutě jenže Kollár byl na místě. V závěru poločasu si vyškovský Novotný snažil vymodlit penaltu, za což ho rozhodčí potrestal žlutou kartou za filmování. Po prvním poločase byl stav 0:1.
Do druhé půle vstoupili lépe opět hosté a po pěkné kombinaci jim nevyšla finální střela, kterou v pohodě chytil Simandl. V 51. minutě domácí nedokázali nic vytěžit ze závaru před bránou po rohovém kopu. V 57. minutě zahrozil Vyškov. Jejich příležitost ovšem zablokovali domácí obránci. V 70. minutě zahrávali rohový kop a z následné střely orazítkovali pouze břevno domácích. Závěrečný tlak Velmezu se nekonal, protože veškeré naděje na případný bodový zisk utnul Urbančok v 80. minutě, když ho Bradáč neuhlídal a on svým gólovým průnikem zvýšil na 0:2. Hosté si poslední minuty zápasu zkušeně pohlídali a nedovolili Velkému Meziříčí zdramatizovat utkání. Vyškov si zaslouženě odvezl tři body za vítězství 0:2 a potvrdil roli vedoucího celku divize D. Celkový obraz předvedené hry obou týmů byl velice dobrý.

Vyjádření domácího trenéra Libora Smejkala: „Vyškov si výhru zasloužil, protože byl fotbalovější a dobře kombinoval. Na kluky se zlobit nemůžu, myslím si, že zápas odbojovali, ale bohužel to je vše. V současné době hrajeme, na co máme.“

Nejlepší hráči: Krejčí J. - Lička