Velmez doma remizoval s Bystřicí

FC Velké Meziříčí – SK Bystřice nad Pernštejnem 2:2 (2:0)

Od první minuty viděli diváci svižný fotbal. V 1. min se dostal ke střele Eda Smejkal, ale trefil jen prostředek brány. Ve 2. min zahrávali hosté přímý kop, centrovaný míč na zadní tyč poslal do bezpečí Zdeněk Mucha. Ve 3. min našel Roman Vyskočil na křídle naběhnutého Jardu Krejčího, tomu se však centr do vápna nepodařil. Ve 4. min pronikl středem hřiště Malý, domácí bránu z hranice vápna minul. V 7. min se protáhl po křídle Jarda Dufek, jeho centr však skončil v rukou Trávníčka. V 9. min byl na hranici vápna stažen zákrokem za který by se nemusel styděn mnohý judista Pavel Simr, míč si postavil Honza Caha a povedenou střelou do levé šibenice poslal domácí do vedení. V 10. min zahráli hosté rohový kop, hlavičku Chocholáče však ozorný Roman Invald zachytil. V 11. min se po centru Jardy Krejčího dostal k zakončení Pavel Simr, bránu však minul. V 16. min našel pronikající Zdeněk Mucha před vápnem Pavla Simra, ten se dostal do vápna, ale Trávníčka neprostřelil, k odraženému míči se dostal Roman Vyskočil, ale i ten trefil hostujícího golmana. Ve 23. min nebezpečně vystřelil Holý, ale náš golman byl připraven a z jeho střelou si poradil. Ve 24. min zahrál rohový kop Jarda Dufek, jeho centr našel hlavu Pavla Simra, ale ke zablokované hlavičce se nikdo z našich hráčů na malém vápně nedostal. Ve 26.min se dostali po rohovém kopu k hlavičce hosté, Roman vyrazil míč na další rohový kop. Ve 29. min si Honza Caha narazil míč s Pavlem Simrem, pronikl do vápna a vrátil Pavlovi pěkný centr, ten však hlavičkoval do tyče Trávníčkovi brány, míč mířící za brankovou čáru na poslední chvíli odkopl do bezpečí jeden z obránců. Ve 30. min vystihl Prášil špatnou přihrávku Milana Součka, a jeho zakončením si Roman Invald na dvakrát poradil. Ve 33. min našel přímý kop Jardy Dufka hlavu Honzi Šimáčka a ten protlačil míč do brány hostů 2:0. Ve 39. min se dostal k zakončení Honza Caha, ale s jeho střelou si golman hostů poradil. Do kabin odcházeli zaslouženě spokojenější domácí hráči, když se lépe pohybovali bez míče, dobře kombinovali a napadali rozehrávku soupeře.
Nástup do druhé půle patřil hostům, zvýšili pohyby a důraz v osobních soubojích. V 52. min přišel Honza Šimáček o míč, nebezpečnou situaci zažehnal Milan Souček. Z následného rohového kopu se hosté neprosadili, ale v 53. min se z následného rohového kopu prosadil na přední tyči Holý, když na ním tečovaný míč nedokázal nikdo z naší obrany ani Roman Invald zareagovat. Tato branka vlila hostům elán a domácí hráči ztratili svoji herní pohodu. V 55. min se dostal po centru Prášila k zakončení Holý, ale jeho pokus jen těsně minul zadní tyč domácí brány. V 59. min se na hranici vápna opřel do míče Honza Caha, ale hostující bránu přestřelil. V 71. min se povedl hostům rychlý brejk a po centru Zbytovského se dostal ve vápně k zakončení Prášil a prostřelil domácího golmana 2:2. V 86. min se k zakončení dostal Illek, ale bránu těsně minul. Hosté se na konci utkání snažili o završení obratu ale domácí je již do vyložené šance nepustili a tak si nakonec oba týmy připsaly po jednom bodu. Domácí může mrzet neproměnění šancí v prvním poločasu, hosté za svůj bojovný výkon ve druhém poločase bod zaslouženě získali.

Vyjádření trenéra Smejkala: Náš výkon v prvním poločase dal vzpomenout na náš herní projev v podzimní části soutěže. Bohužel ve druhém poločase jsme již tak kvalitní výkon nezopakovali a Bystřice se díky naší chybě při první obdržené brance dostala zpět do hry. Za svoji bojovnost a nasazení byla nakonec odměněna vyrovnávací brankou. Doufám, že v příštím utkání budeme schopni navázat na dnešní první poločas a udržet ho po celý zápas.

Nejlepší hráči: Smejkal, Holý, Zbytovský