Velmez doma remizoval s Hulínem

FC Velké Meziříčí - SK Spartak Hulín 2:2 (0:1)

První poločas se domácím hráčům příliš nevydařil, špatně kombinovali, jejich centry nenacházely spoluhráče, a když už se dostali do šance, tak většinou v zakončení dobré střelecké pozice prováhaly. Ve 3. min průnik Šroma zastavil skluzem Jarda Krejčí, následný rohový kop rozehrál Laciga, Honza Šimáček centr odvrátil na další roh, ten rozehrál opět Laciga, přetažený centr vrátil před bránu Šrom, nikdo ze spoluhráčů na něj nedosáhl. V 5. min pronikl do vápna Šrom, jeho přízemní střelu vyrazil Rosťa Kruba nohou do bezpečí. V 7. min fauloval ve středu hřiště Eda Smejkal, míč si postavil Ondřejka, jeho střelu k tyči vytlačil Rosťa Kruba na další rohový kop. Míč si postavil Laciga, jeho centr našel Šroma, který našel Ondřejku, jeho tvrdá střela z úhlu šla nad domácí ránu. Domácí poprvé zahrozili až v 8. min kdy Petr Dolejš našel ve vápně Pavla Simra, ten si míč zpracoval, ale k zakončení se nedostal. Ve 14. min našel roh Petra Dolejše ve vápně hlavu Edy Smejkala, ten bránu přestřelil. V 15. min našel Petr Dolejš ve vápně Edu Smejkala, ten přiklepl míč před bránu na Pavla Simra, ten však místo střely na míč šlápl a golman míč zachytil. V 16. min vybojoval ve středu hřiště míč Eda Smejkal, našel nabíhajícího Petra Dolejše, jeho pokus o přelobování Chytila skončil nad břevnem. Ve 21. min hledal Jarda Krejčí ve vápně Miloše Kriegsmanna, hostující golman centr zachytil. Ve 31. min podnikli hosté útok středem, míč za obranu našel Oulehlu, který povedenou střelo překonal domácího golmana 0:1. Ve 36. min srazila obrana hostů střelu Michala Boučka na rohový kop. Ten rozehrál Petr Dolejš na Jardu Krejčího, jeho centr však spoluhráče nenašel. V 39. min našel Petr Dolejš na malém vápně Pavla Simra, ten trefil jen Chytila. Při zakončení si však poranil stehenní sval a musel střídat. Ve 44. min našel Petr Dolejš nabíhajícího Michala Boučka, ten však dobrou střeleckou pozici prováhal. A tak odcházeli do kabin spokojenější hosté.
Hned na začátku druhého poločasu ukázali domácí hráči, že chtějí s výsledkem něco udělat. Ve 46. min hledal Eda Smejkal na zadní tyči Radima Šutu, míč se odrazil od tyče ale ani Radim Šuta a ani Patrik Mucha na míč nedosáhli. Ve 47. min našel Petr Dolejš ve vápně Radima Šutu, jeho přihrávka prošla vápnem a obrana ji odvrátila na roh. Ten rozehrál Robin Demeter na hlavičkujícího Edu Smejkala, jeho zakončení šlo vedle brány Chytila. Ve 49. min našel Eda Smejkal na hranici vápna Robina Demetera, ten se trefil přesně k tyči 1:1. V 51. min vystřelil z úhlu Oulehla, Rosťa Kruba si z jeho střelou poradil. V 54. min vystřeli tvrdě Michal Bouček, střelu pod břevno Chytil vytlačil na rohový kop. V 58. min se po centru Petra Dolejše dostal ke střele z úhlu Patrik Mucha, golman hostů jeho střelu zachytil. V 62. min se po přihrávce od Edy Smejkala dostal do vápna Robin Demeter, místo přihrávky nabíhajícím spoluhráčům vystřelil, bránu však přestřelil. V 63. min našel Petr Dolejš na malém vápně Patrika Muchu, ten ve skluzu bránu z malého vápna přestřelil. V 69. min ztratili domácí na půlce míč, Ondřejka našel nabíhajícího Šroma, ten se uvolnil přes Michala Boučka a přesnou střelou k zadní tyči poslal hosty do vedení 1:2. Domácí vše vrhli do útoku. V 78. min našel Robin Demeter z rohového kopu ve vápně Patrika Muchu, ten míč posunul k Miloši Kriegsmannovi, který prostřelil vše, co před ním stálo 2:2. V 79. min se dostal za hranicí vápna ke střele Radim Šuta, bránu však minul. V 81. min se po průniku Šroma dostal ke střele Ondřejka, domácí bránu těsně minul. V 83. min se dostal k zakončení Robin Demeter, bránu však netrefil. V 84. min se dostal po centru Petra Dolejše k zakončení Patrik Mucha, bránu přestřelil. I když se v závěru domácí velmi snažili, brankáře hostí se jim překonat nepodařilo. Zlepšený výkon ve druhé půli na vítězství nestačil.
Vyjádření trenéra Smejkala: Za náš výkon v prvním poločase jsem byl na naše hráče hodně rozzlobený. Nic nám nefungovalo, nic se nám nedařilo. Ve druhém poločase se náš výkon rapidně zlepšil, škoda že ve chvíli kdy jsme začali zápas otáčet, přišla hrubá chyba v defenzivní činnosti a museli jsme opět smazávat náskok soupeře. Jsem rád, že se nám podařilo alespoň vyrovnat. Mrzí mne že nedokážeme předvést domácímu publiku lepší hru, asi na ni v závěru soutěže již nemáme.

Nejlepší hráči: Šuta – Šrom, Laciga