Velmez doma rozstřílel Havlíčkův Brod

FC Velké Meziříčí - FC Slovan Havl. Brod 7:1 (3:1)

Poprvé v sezóně jsme hráli na domácí půdě, kde jsme hostili Havlíčkův Brod (nováčka soutěže). Soupeř přijel oslaben o 4 hráče ze základní sestavy.
Na začátku prvního poločasu hned ve druhé minutě poslal Simr krásný míč do běhu Dufkovi, ale tomu v dobré pozici míč uskočil. Hned na to o dvě minuty později hlavičkoval Simr po rohu k tyči, ale míč z brankové čáry vykopl Sklenář. Nedáš, dostaneš platilo v 7. minutě, když střelu z dálky vyrazil Invald na roh, ale následný roh zahraný na přední tyč poslal Sklenář do brány, 0:1. Ve 12 minutě neudržel brankář Soukal míč v rukavicích po čistém souboji se Z. Muchou a následně ho rukama fauloval, ale rozhodčí nechal hru běžet dál. Ve 14. minutě hosté z PVK trefili břevno. Ve 21. minutě střílel Demeter z větší vzdálenosti na bránu, ale míč letěl těsně vedle tyče. Ve 26. minutě mohl dát vyrovnávací gól Dufek, který postupoval sám na brankáře, ale Dufek těsně před ním trefil jen vyběhlého brankáře. Ve 27. minutě po zahraném rohovém kopu Dufkem, hlavičkoval do šibenice Simr, 1:1. O dvě minuty později se ocitl Simr po dobré kombinaci s Demeterem sám před brankářem, ale místo střely k tyči střílel přímo do brankáře. Ve 30. minutě střílel Simr z ostrého úhlu na bránu a míč skončil na tyči a následně se odrazil do brány, 2:1. Ve 39. minutě po krásném přenesení hry Demetera na Simra, druhý jmenovaný zavěsil a tím i zkompletoval svůj hattrick, 3:1.
Ve druhém poločase ve 47. minutě dokázal Demeter ve vápně projít přes 3 obránce a v pádu ještě vysunul míč na volného Smejkala, který slabou střelou neohrozil brankáře. Ve 49. minutě Demeter skvěle obešel dva hráče a poté posunul míč na Dufka, který vracel míč pod sebe na volného Durajku, který krásnou levačkou poslal míč před hranicí vápna přesně do šibenice, 4:1. V 52. minutě zahrál Dufek dlouhý roh na zadní tyč, kam si naběhl Z. Mucha, který míč okamžitě poslal míč pod sebe na nabíhajícího Simra, který nekompromisní hlavičkou rozvlnil síť, 5:1. V 63. minutě Durajka prostrčil míč mezi obránci na volného Demetera, který dokázal dotlačit míč do brány, 6:1. V 67. minutě po rychlé rozehrávce na půlce hřiště ztratil míč Souček a následně mohli hosté založit rychlý protiútok, ale tato akce byla naštěstí před vápnem zastavena. V 71. minutě Durajka lobem přehodil obranu a následně vybídl k úniku Demetera, který si míč těsně před brankářem zastavil a poté profesorsky přehodil dloubákem vybíhajícího brankáře Soukala, 7:1. V závěru zápasu jsme drželi míč na kopačkách a soupeře jsme do ničeho už nepustili.

Vyjádření trenéra Smejkala: Úvod prvního poločasu nebyl z naší strany povedený. Zbytečně složitěji jsme kombinovali a pomalu zakládaly protiútoky. Pořád jsme hráli do plných. Druhý poločas jsme předváděli daleko lepší kombinační hru s mnoha náběhy a krásnými góly. Vše jsme zjednodušili a bylo to na hře znát. Chtěl bych klukům za předvedenou hru poděkovat.

Nejlepší hráči: Durajka, Demeter, Simr