Velmez dostal čtyři branky, přesto vyhrál

FC Velké Meziříčí - HS Kroměříž 5:4 (3:3)

Za deštivého počasí sehrál Velkomeziříčský A-tým mužů druhé domácí utkaní v MSFL. I na to jak bylo škaredě dorazilo docela dost diváků, kteří se vůbec nenudili.

První poločas začal šancí ve druhé minutě domácí tým, když Dolejšův centr odvracel Šustr na RK. O minutu později vyráží tvrdou střelu Mezlíka opět hostující brankář. Ve 14 minutě po autovém vhazování se rychle z orientoval opět Dolejš, poslal kolmici na rozběhnutého Mezlíka, ten si potáhl míč až do vápna a následná střela těsně minula pravou tyčku. V 19 minutě poslal Smejkal do brejku dobře rozběhlého Demetera, ten vymotal hostujícího obránce a krásným centrem našel Simra a bylo 1:0. Ve 26 minutě si dvojice Demeter, Simr  tuto akci z opakovala a bylo 2:0. Zdálo se že bude po utkání, ale domácí hráči nepochopitelně polevili a začali kupit zbytečné chyby v obranné činnosti. Ve 31minutě nebyl důrazný při odkopu Půža, ztratil míč a po následném centru Neubert snížil na 2:1. V 35 minutě nezachytl náběh Demeter, hosté se dostali do tandemu a z následného centru nikým neatakovaný Neubert vyrovnal na 2:2. Ve 42 minutě poslal Čermák centr na hlavu na úplně volného Šuty a Radim poslal hlavou domácí do vedení 3:2. O minutu později kopali hosté RK, míč přeletěl celé vápno a nikým neatakovaný Stratil trefil výstavní gól když křižná střela přistála pod břevnem Zavadilovi branky 3:3.

Jak už je tradicí tak druhý poločas začal domácí tým laxně. Ve 49 minutě zahrál po rohu hostí ve vápně domácí hráč rukou a nařízenou penaltu Neubert proměnil a zkompletoval tak svůj hatrick 3:4.
Od 50-70 mninuty se na hřišti nic mimořádného nedělo. Domácí se pokoušeli si vytvořit tlak, ale marně. V 74 minutě poslal pěkný centr do vápna Čermák, na míč si naběhl Smejkal a hlavou vyrovnal na 4:4. Tohle byl impuls pro domácí, kteří zvýšili aktivitu, konečně si vytvořili tlak. V 75 minutě poslal pěkný centr do vápna Krejčí, ale míč proletěl jen celým vápnem. V 78 minutě při závaru ve vápně byl faulovám Smejkal a následnou penaltu bez problému proměnil Deméter 5:4. V 84 minutě spálil ještě šanci hlavou Simr. V závěru utkání se nic mimořádného neudálo a tak domácí po druhé v této sezoně doma zvítězili.

Nejlepší hráči utkání  :   Čermák, Krejčí  -  Neubert

Vyjádření trenéra Smejkala: Před utkáním jsem varoval hráče před laxností a upozorňoval, že pýchu předchází pád. Moje slova hráči doslova naplnili. Zbytečně jsme ztratili vedení v zápase a vlastníma hrubýma chybama jsme dostali čtyři zbytečné góly. Musím soupeře pochválit, že utkání po dvou gólech nezabalil. Dneska mě velice mile překvapil svým herním výkonem  mladíček Čermák.