Velmez na úvod vyhrál derby na Vrchovině


SFK Vrchovina - FC Velké Meziříčí 0:3 (0:1)

Od úvodních minut vstoupili do utkání lépe domácí hráči, byli důraznější v osobních soubojích a tak už ve 3. min nebezpečně hlavičkoval L. Smetana a Roman Invald míč vyrazil na rohový kop. Ten rozehrál Michal, našel Follprechta, ale ten bránu minul. Ve 4. min využil zaváhání obrany Kolařík, získal ve středu hřiště míč, ale našel spoluhráče v ofsajdovém postavení. Hosté se osmělili v 5. min, ale centr Jardy Dufka skončil v rukou domácího golmana. V 6. min našel Zdeněk Mucha hlavičku Pavla Simra, ale ten branku domácích těsně minul. V 8. min se do rychlého útoku dostal Komínek, našel nabíhajícího P. Sodomku s jeho zakončením si však hostující golman poradil. Ve 13. min se dostával do nebezpečné pozice L. Smetana, ale jeho předchozí útočný faul na Honzu Šimáčka šanci zmařil. V 19. min se po centru R. Sodomky dostal k zakončení Kolařík, jeho zakončení však obrana hostů zblokovala. Ve 22. min předvedli domácí hráči ostrý zákrok na Edu Smejkala, ale rozhodčí sáhnul jen k ústnímu napomenutí. Ve 23. min se uvolňoval ve vápně Robin Demeter, po souboji s domácí obranou upadl, ale rozhodčí souboj jako nedovolený neposoudil. Ve 24. min našel Jarda Dufek ve vápně Edu Smejkala, ten však vhodný okamžik k zakončení prováhal a Pavla Simra přihrávkou nenašel. Ve 28. min byl na křídle faulován unikající Jarda Dufek a i tentokrát sáhl rozhodčí jen k ústní domluvě. Z přímého kopu našel Jarda Dufek hlavičku Zdeňka Muchy, ale jeho hlavičku Vítek zachytil. Ve 30. min se dostal k zakončení hlavičkou L. Smetana, Roman Invald si s jeho zakončením poradil. Ve 36. min se dostal po rohovém kopu k zakončení Robin Demeter, ale Vítek byl opět na místě. Ve 37. min se kolem Honzi Šimáčka protáhl Kolařík, jeho křížná střela jen těsně minula zadní tyč. Ve 40. min se po centru Robina Demetera dostal na zadní tyči Patrik Mucha, ale domácí bránu přestřelil. Ve 43. min našel Robin Demeter nabíhajícího Jardy Dufka, ten poslal míč před domácí bránu a Pavel Simr dostal míč do domácí sítě 0:1. Ve 44. min našel L. Smetana hlavou nabíhajícího Komínka, ten však bránu netrefil. Do kabin odcházeli spokojenější hosté, kteří ustáli počáteční nápor domácích a postupně hru vyrovnali.
Úvod druhého poločasu poznamenal zbytečný zákrok domácího Michala, který po souboji na zemi s Edou Smejkalem ho po odehrání míče trefil rukou do obličeje a byl poslán do kabiny. V 53. min pronikl po křídle Robin Demeter a našel ve vápně Pavla Simra, který po uvolnění přes domácího obránce prostřelil Vítka 0:2. V 59. min vybojoval Jarda Dufek míč, našel nabíhajícího Robina Demetera a ten střelou k tyči zvýšil na 0:3. V 61. min si domácí golman poradil se střelou Jardy Krejčího. V 69. min vyrazil Roman Invald nebezpečnou střelu P. Sodomky na roh. V 74. min nedokázal centrovaný míč do vápna na zadní tyči dopravit do brány L. Smetana. V 78. min se domácí dožadovali po souboji Romana Invalda s domácím útočníkem pokutového kopu, rozhodčí souboj jako nedovolený neposoudil. V 79. min posunul L. Smetana míč na Trojánka, ten však bránu přestřelil. V 85. min našel Robin Demeter před bránou volného Matěje Havlíčka, ten však domácí bránu těsně minul. V 86. min hlavičkoval Trojánek mimo bránu hostů. A tak se z prvního divizního vítězství letošního ročníku radovali zaslouženě hostující hráči.

Vyjádření trenéra Smejkala: Dnešní vítězství se nerodilo lehce. Domácí nás v úvodu utkání dostali pod tlak a našim hráčům chvíli trvalo než se z jejich bojovností a nasazením vyrovnali. Postupně jsme hru vyrovnali a připravili si i několik brankových příležitostí a jednu z nich proměnili. O utkání rozhodl začátek druhého poločasu, nedisciplinovanost domácího hráče nám nabídla početní výhodu, kterou jsme rychle využili. Ve zbytku utkání jsme se snažili držet víc míč pod kontrolou, ale ne vždy se nám to dařilo.

muži A - MSD sk. D
1. kolo: SFK Vrchovina – FC Velké Meziříčí 0:3 (0:1)
střelci: 43. a 53. Simr, 59. Demeter
rozhodčí:

Hrůza, Petr, Šula

sestavy:

SFK Vrchovina – Vítek – Košík (78. Trojánek), Sodomka R., Kolařík, Smetana L., Michal, Sodomka P., Smetana P., Komínek (65. Šandera), Buchta, Follprecht (46. Drdla), na lavičce Skalník, Šmída, Wolker, trenér Štukhejl

FC VM – Invald – Mucha Z., Mucha P. (68. Souček), Šimáček, Krejčí – Dufek (70. Havlíček), Smejkal, Berka, Durajka (65. Pokorný), Demeter – Simr, na lavičce Simandl, trenér Smejkal

karty:

Komínek, Follprecht – Šimáček, Smejkal, Krejčí, Demeter, Souček
ČK: 50. Michal

diváků: 320

<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži B 18. kolo:
FC Velké Meziříčí B - TJ Nová Ves 1:1 (1:1)
branka: Vlk
ČK: Vlk

mistrovské utkání muži A 22. kolo:
FC Velké Meziříčí - Valašské Meziříčí 4:1 (2:1)
branky: 2x Demeter, Dolejš, Simr

mistrovské utkání dorost 22. kolo:
FC Sparta Brno - FC Velké Meziříčí st. 1:0 (1:0)

FC Sparta Brno - FC Velké Meziříčí ml. 1:1 (0:1)
branka: Chalupa

mistrovské utkání muži A 18. kolo:
FC Velké Meziříčí - SK Spartak Hulín 3:2 (2:1)
branky: Dolejš, Mucha, Simr

Příští zápas

Datum: 28.4.2018
FC Odra Petřkovice - muži A (16:00)

Datum: 29.4.2018
AFC Humpolec - muži B (16:00)

© FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ | D.A.N. PRODUCTION | MCRAI