Velmez nestačil v derby na Třebíč

HFK Třebíč - FC Velké Meziříčí 2:1 (0:0)

Derby se hrálo za velmi pěkného fotbalového počasí. Od počátku utkání se hrálo opatrně. Domácí hráli o záchranu v soutěži a hosté o postavení v tabulce.
První šanci si vypracovali třebíčští, kdy musel Invald svým vyběhnutím zneškodnit šanci domácích. Pak převzali otěže utkání hosté, kteří si vytvořili několik šancí. V 6. minutě se před velkým vápnem prosadil Demeter a pěknou křižnou střelou třefil břevno domácí branky. V 19. minutě opět střela Demetera končí nad brankou. V 25. minutě opět krásnou střelu Robina likviduje brankář Soukup. Ve 26. minutě se prosadil po několika kličkách ve vápně Dolejš, ale trefuje jen tyč domácích a míč se následně odráží do rukavic brankáře. Ve 27. minutě trefují domácí z přímého kopu pouze zeď. Ve 45. minutě další přímý kop domácích odhlavičkoval do bezpečí Simr.
Druhý poločas začal šťastně pro domácí. Paradoxně přímý kop rozehráli hosté, špatně zahráli signál a z rachlého brejku Dočekal obešel golmanahostí Invalda a proměnil do prázdné branky. V 60. minutě udělal ve středu hřiště chybu Puža, domácí se dostali k míči a CHlup střelou k tyči zvýšil skóre na 2:0. V 68. minutě po závaru předdomácí brankou zahrál domácí obránce jasně rukou, ale hlavní rozhodčí nechává hru běžet dál. V 75. minutě zahráli nebezpečný rohový kop domácí, ale hlavička končí vysoko nad brankou hostí. V 76. minutě byl ve velkém vápně faulovaný Smejkal a byl nařízený penaltový kp pro hosty. Ten bezpečně proměnil Demeter 2:1. V 82. minutě poslal šikovnou kolmou přihrávku Smejkal na Simra, ten byl ale zblokován a domácí golman si se střelou poradil. V 83. minutě byl ve vyložené šanci ve vápně domácích Kratochvíl, ale netrefil branku. V 89. minutě stálo opět u domácích štěstí, když Demeter orazítkoval tyčku Soukupovi branky. V 91. minutě likviduje střelu domácích Invald.

Vyjádření trenéra Smejkala: Zápasy s Třebíčí se pro mě stávají "černou můrou." Po celý zápas jsme byli lepším týmem, ale bohužel naše střelecká potence je špatná. Sice jsme dvakrát trefili tyčku a jedenkrát břevno, ale na to se nehraje. Domácí těžili hlavně z přímých kopů, které jim chystal hlavní rozhodčí, i když 2 góly padli po našich hrubkách.