Velmez nevyhrál ani na třetí pokus

SK Líšeň - FC Velké Meziříčí 4:1 (2:1)

Těžké utkání proti třetímu celku Líšně začalo o 15 minut déle, protože autobus zůstal viset v koloně na dálnici D1. Autobus přijel na místo pět minut před začátkem utkání. Hráči se museli tedy převléci hned v autobuse.
Na začátku utkání hráči vlítl na Líšeň velice aktivně a dobře je presovali, tudíž si soupeř nevěděl rady. Ve 4. minutě zpracoval míč ve vápně Simr, ale jeho střela skončila u Vyskočila, který okamžitě střílel těsně vedle tyče. O minutu později pěkně nacentroval do vápna Caha, který našel volného Simra, ale jeho hlavička skončila v náručích brankáře. V 7. minutě zahrával Vyskočil dlouhý roh na zadní tyč, kde stal osamocený Bradáč, ale jeho jedovatou střelu vyrazil domácí brankář reflexem na roh. Následný roh se opět dostal k Bradáčovi, ale jeho hlavička putovala vedle brány. V 10 minutě zahrozili i domácí, ale Omelchenkova střela skončila v náručích Simandla. Ve 12. minutě jsme se dočkali gólu, když P. Mucha poslal dlouhý míč za obranu, kam si naběhl Simr, který si dobře pokryl míč a následně dokázal dopravit míč do brány, 0:1. V 19. minutě mohlo být vyrovnáno, když Líšeň zahrávala rohový kop, míč se dostal k Širokému po špatném proběhnutí Simandl, ten přihrál na malé vápno lépe postavenému Přerovskýmu, jež v gólové šanci branku těsně minul. Následně o dvě minuty později zahrával Dostálek PVK těsně před hranicí velkého vápna, ale jeho střela letěla naštěstí nad bránu. Ve 24. minutě se odrazil po rohovém kopu míč před velké vápno k úplně volnému Milotinskému, ale na jeho jedovatou střelu z 20 metrů směrem k šibenici nikdo nedokázal zareagovat, 1:1. Ve 27. minutě nepochopitelně prošel vápnem Sus, ale poté naštěstí nedokázal správně přihrát. Ve 33. minutě po pěkné kombinační akci Bouček-Pokorný, dokázal druhý jmenovaný přesně poslat centr do vápna na Simra, ale ten hlavičkoval vedle brány. Ve 35. minutě dlouhým nákopem míče našel Fousek před malým vápnem Přerovského, na něhož jaksi obrana zapomněla, ten nezaváhal a poslal lobem míč na zadní tyč, 2:1.
Ve druhém poločase ve 47. minutě Vyskočil vysunul po lajně Pokorného, který levou nohou poslal míč do malého vápna, ale Simr odmítl v gólové šanci vyrovnání. V 52. minutě Omelchenko po ztrátě míče Bradáče nedokázal umístit míč do brány. O minutu později Nosko prošel lehce vápnem, ale jeho střela skončila nad bránou. V 54. minutě Nosko dokázal projít vápnem, následně poslal míč pod sebe na volného Omelchenka, který nekompromisní střelou vstřelil gól, 3:1. V 58. minutě Fousek nakopl míč na levou stranu, kde zůstal před obránci nepochopitelně úplně volný Přerovský (v tom uklouzl brankář Simandl), následně po uklouznutí Simandla dokázal ho Přerovský obejít a poté vstřelil svůj druhý gól, 4:1. V 72. minutě po chybě obránce dokázal míč zachytit Omelchenko, ale jeho slibná střela skončila vedle brány. V 80. minutě se dostal opět ke střele Omelchenko, ale jako v předešlé akci nedokázal usměrnit míč do brány. V závěru zápasu Vítek vysunul hlavou Krejčího a ten střílel ze strany úplně mimo bránu.

Vyjádření trenéra Smejkala:
V prvním poločase jsme si konečně vytvářeli díky solidnímu presinku několik gólových šancí, z nichž jsme jednu proměnili. Bohužel jsme taky udělali v defenzivě 2 systémové herní chyby, z nichž nás soupeř nekompromisně potrestal. Druhý poločas jsme hned v úvodu opět hrubě dvakrát chybovali a bylo po zápase. Domácí vyhráli zcela zaslouženě.