Velmez nezvládl zápas v Hlučíně

FC Hlučín - FC Velké Meziříčí 2:0 (1:0)

Od úvodních minut byli domácí hráči přesnější v kombinaci, důraznější v osobních soubojích a tak se dostávali do nebezpečnějších situací v zakončení. Již v 1. min nebezpečně vystřelil Badalyan, jeho střelu odvrátil Honza Šimáček. V 8. min se po přímém kopu Galvase dostal k zakončení opět Badalyan, Roman Invald si z jeho střelou poradil. Ve 12. min se v ofsajdovém postavení po centru Halašky dostal k zakončení Badalyan, střela však postrádala přesnost. Ve 20. min se dostal k zakončení Šuta, jeho pokus o přelobování Hampela šel mimo domácí bránu. Ve 27. min hlavičku Mace vyrazil pozorný Roman Invald. Ve 30. min si Michal Bouček narazil míč s Radimem Šutou, jeho tvrdou střelo domácí golman vyrazil. Ve 36. min rozehrál rohový kop Dostál, Honza Šimáček centr odhlavičkoval za hranici vápna, k míči se dostal Halaška a povedenou střelou vymetl horní roh brány hostů 1:0. Ve 40. min se po průniku středem obrany dostal k zakončení Badalyan, Roman Invald jeho střelu vyrazil. V závěru poločasu zahrávali domácí dva rohové kopy, hostující obrana však další změnu skore nepřipustila.
Herní obraz se ve druhém poločase moc nezměnil. Hosté marně hledali klíč k domácí bráně, kteří podnikali nebezpečné výpady do hostující obrany. Ve 48. min zahrozil střelou Hudeczek, golman hostů si z jeho zakončením poradil. V 51. min zahrozili domácí po rohovém kopu hlavičkou Krauta, Roman Invald předvedl reflexivní zákrok a míč vytlačil na další rohový kop. V 57. min se domácí radovali po dorážce Krauta, ale praporek pomezního jejich radost zastavil. V 74. min prošel po křídle Dostál, jeho nákop před bránu nikdo z nabíhajících domácích netrefil. V 80. min přišel další centr na zadní tyč a po nedorozumění hostujícího golmana s Jardem Krejčím dorazil hlavou míč do sítě Dostál 2:0. V závěru utkání se hosté snažili o změnu nepříznivého výsledku, ale pozorná domácí obrana podporována trojicí rozhodčích už změnu skore nepřipustila.
Vyjádření trenéra Smejkala: Dnešní utkání se našim hráčům moc nepodařilo. Chyběl nám lepší pohyb bez míč, kombinační chytrost a důraz v osobních soubojích. Domácí hráči nás do nebezpečné koncovky nepustili a tak si zaslouženě připsali tři body.

Nejlepší hráči: Badalyan, Dostál, Halaška