Velmez obdržel pohár za vítězství v divizi

FC Velké Meziříčí – FC Viktoria Otrokovice 1:1 (0:1)

Utkání v prvním poločase moc fotbalové krásy neukázalo. Domácí nechali některé opory na lavičce a dali příležitost náhradníkům, což se projevilo ve váznoucí kombinaci. A když i hosté často kazili finální přihrávky, do šancí se hráči nedostávali. Hosté zahrozili v 11. min když z hranice vápna vystřelil Vavruša, domácí bránu minul. V 18. min se protáhl středem hřiště Mlýnek, ale ani on domácí bránu netrefil. V 19. min dostal míč do domácí sítě Silný, ale pro ofsajdové postavení nebyl gól uznán. Ve 21. min hosté poslali nebezpečný centr do vápna, Honza Šimáček míč odhlavičkoval na velké vápno, kde se ho zmocnil Vavruša a nechytatelnou střelou do pravého horního rohu brány nedal Romanovi Invaldovi šanci 0:1. Ve 22. min se po centru Zdeňka Muchy a přiklepnutí Pavla Simra dostal k prvnímu vážnějšímu zakončení domácích Milan Souček, ale bránu vysoce přestřelil. Ve 27 min kopali domácí první rohový kop, ale obrana Otrokovic míč odvrátila do bezpečí. Ve 38. min se ve vápně uvolnil Simr, ale trefil jen obránce hostů. A tak do kabin odcházeli zaslouženě spokojenější hosté, kteří byli fotbalovější a přesnější v kombinacích.
Úvod druhého poločasu patřil domácím, Zvýšili aktivitu napadaní a zpřesnili přihrávku.  Ve 46. min se po přiklepnutí od Pavla Simra dostal k zakončení Robin Demeter, bránu však těsně minul. V 51. min se po centru Romana Vyskočila dostal k míč k Patriku Muchovi, ten tvrdou střelou Balážíka neprostřeli, k zakončení se dostal Honza Šimáček, ale bránu netrefil. V 52. min se protáhl po křídle Hlava, ale z úhlu Romana Invalda neprostřelil, následný rohový kop zakončil střelou Foltýn, ale trefil jen domácího obránce. V 55. min zahrál Robin Demeter přímý volný kop na zadní tyč, tam si na něj naskočil Honza Šimáček a hlavou překonal hostujícího golmana 1:1. V 61. min se po přihrávce od Pavla Simra dostal k zakončení Michal Bouček, Balážík si z jeho střelou poradil. V 74. min rozehrál přímý volný kop Roman Durajka, centr vyrazil hostující golman k Patrikovi Muchovi, jeho střelu k tyči však hostující golman vytlačil na rohový kop. V 79. min byl ve vápně faulován Pavel Simr, následný pokutový kop Romana Durajky hostující golman vyrazil. V 80. min se hosté dostali po rychlém útoku k zakončení hosté, Hlava však trefil jen tyč domácí brány. V 85. min vystřelil z hranice vápna Skřivan, horní roh brány jen těsně minul. V 87. min se dostal do nebezpečné pozice Mlýnek, Honza Šimáček odvrátil nebezpečí odkopem na rohový kop. V 89. min našel Pavel Simr nabíhajícího Robina Demetera, ten však bránu hostů překopl. A tak utkání skončilo spravedlivou dělbou bodů.
Vyjádření trenéra Smejkala: První poločas byl z naší strany parodií na fotbal. Nevytvořili jsme si žádnou brankovou příležitost. Ve druhém poločase se naše hra výrazně zlepšila ale i tak je konečná dělba bodů spravedlivým vyjádřením dění na hřišti. Závěrem bych chtěl poděkovat našim malým fandům za neutuchající povzbuzování a našim věrným velkým fandům za připravenou oslavu při přebírání poháru za vítězství v letošní Divizi D.

Nejlepší hráči: Šimáček, Mucha P., Vavruša