Velmez odstartoval sezónu výhrou v Napajedlech


FS Napajedla : FC Velké Meziříčí 0:1 (0:0)

První kolo nového ročníku divize D nás přivedlo na půdu 3. celku minulého ročníku. Od úvodních minut byli diváci svědky svižného fotbalu, ale s plno nepřesností na obou stranách. První šanci si připravili domácí hráči v 9. min, na dlouhý centr si naběhl Huťka a před pozdě vyběhnuvším Zdeňkem Simandlem míč nasměroval do naší brány, Honza Šimáček však na poslední chvíli míč odkopl, následnou tečovanou střelu Dufka náš golman zachytil. V 10 min poslal centr Eda Smejkal na Pavla Simra, ten si míč zpracoval a tvrdě vystřelil, golman Krajča vyrazil jeho střelu na rohový kop. Ten rozehrál Jarda Dufek, hledal na přední tyči našeho kanonýra, ale domácí golman bal pozorný. Ve 12. min prodloužil centr Milana Součka do vápna Pavel Simr, ale Krajča míč před nabíhajícím Edou Smejkalem zachytil. Ve 13. min to byl opět Pavel Simr, který střelou z vápna prověřil pozornost domácího golmana. V 15. min se dostával do nebezpečné pozice Dufka, Honza Šimáček míč odkopl do bezpečí. V 16. min pronikl po křídle Roman Vyskočil, ale jeho přihrávka nabíhajícího Edu Smejkala nenašla. V 17. min se dostal středem naší obrany k zakončení Kovář, jeho přízemní střelu Zdeněk Simandl zachytil. Ve 25. min se k zakončení dostal Roman Vyskočil, ale i z jeho střelou si dobře chytající Krajča poradil. Stejně dopadla i střela Jardy Dufka z 26. min. Ve 35. min se po rohovém kopu Semely dostal k zakončení Zavadil, jeho střela však jen těsně minula pravou tyč naší brány. Ve 38. min po výkopu domácího golmana prohrál Jarda Dufek souboj s Pantálkem, ten se dostal do našeho vápna, ale s jeho zakončením si poradil dobře vyběhnuvší Zdeněk Simandl. A když brankou neskončil ani rohový kop hostů v 45. min, odcházelo se do kabin za nerozhodného stavu.

Nástup do druhé půlky vyšel lépe hostům. Ve 49. min našel Laďa Němec nabíhajícího Pavla Simra a ten prostřelil domácího golmana 0:1. V 52. min našel Huťka ve vápně Urbanovského, ten však míč dobře netrefil a naší bránu neohrozil. V 57.min se dostal k zakončení Pavel Simr, ale z jeho nedůraznou střelou si Krajča poradil. v 59. min nebezpečný centr do vápna odhlavičkoval na rohový kop Honza Šimáček. V 60. min poslal Urbanovský míč za naší obranu na nabíhajícího Bejtkovského, ten z vápna naší bránu přestřelil. V 66. min hlavičkoval z hranice malého vápna Urbanovský těsně vedle. V 79. min se dostal k zakončení opět Urbanovský, ale jeho střela z voleje šla nad naší bránu. V závěru utkání domácí posílili útok a dostali nás pod tlak, nám se nedařilo podržet míč na delší dobu pod svou kontrolou a pokusy o brejkové situace většinou ukončila nepřesná přihrávka. Když však domácí železník ve 87 min netrefil naši bránu střelou z místa pokutového kopu, radovali se naši hráči, realizační tým a věrní fanoušci z plného bodového zisku.

Vyjádření trenéra Smejkala: První mistrovské utkání bylo fyzicky náročné, hra se rychle přelévala od brány k bráně. Oba týmy si vytvořily gólové šance, jsem velmi rád, že jednu z nich proměnili naši hráči. Plný bodový zisk nám udělal velkou radost, musím však přiznat že by utkání spíše svědčila dělba bodů.

Nejlepší hráči utkaní: Partik Mucha, Michal Huťka, Zdeněk Simandl

muži A - MSD sk. D
1. kolo: FS Napajedla : FC Velké Meziříčí 0:1 (0:0)
střelci: 49. Simr
rozhodčí:

Nejezchleb, Polák, Mikyska

sestavy:

Napajedla – Krajča – Zavadil (85. Zelinka), Postava, Bejtkovský, Dufka (85. Dulík), Huťka, Semela, Žáček, Pantálek, Kovář (77. Železník), Beránek (26. Urbanovský), na lavičce Čáp, Plachý, Havránek, trenér Zapletal, Huťka

FC VM – Simandl – Mucha Z., Mucha P., Šimáček, Bouček – Dufek (88. Ráček), Němec, Souček, Smejkal (91. Pokorný), Vyskočil (89. Bradáč) – Simr, na lavičce Invald, trenér Smejkal

karty:

Urbanovský, Kovář - Němec

diváků: 150

<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži A 29. kolo:
FC Velké Meziříčí - FC Vikt. Otrokovice 2:4 (0:4)
branky: 2x Duba

mistrovské utkání muži A 17. kolo:
SK Uničov - FC Velké Meziříčí 2:2 (0:0)
branky: Demeter, Bouček

mistrovské utkání muži A 27. kolo:
FC Velké Meziříčí - 1.HFK Olomouc 3:2 (0:2)
branky: Smejkal, Duba, Dolejšmistrovské utkání muži B 22. kolo:
FC Velké Meziříčí B - Sokol KOšetice 1:0 (1:0)
branka: Polanský

Příští zápas

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and datum <= '259200' order by datum, poradi asc limit 0,20' at line 1