Velmez padl v Hodoníně

RSM Hodonín - FC Velké Meziříčí 4:1 (3:0)

Úvod zápasu vyšel domácím a po chybách obrany a golmana Invalda se ujali již v 8. min dvoubrankového vedení. V dalších minutách to byli hosté kteří převzali iniciativu, ale nepřesnost finálních přihrávek a malý důraz v osobních soubojích je do nebezpečného zakončení nepouštěl. Ve 24. min prošel středem hřiště nikým neatakovaný Pospiš a z hranice vápna upravil na 3:0. V 26. min se po přihrávce od Hynka Ráčka objevil na hranici malého vápna Pavel Simr, ale jeho pohotové zakončení zblokoval domácí obránce. I v dalších minutách to byli hosté, kteří měli častěji míč na svých kopačkách, ale do nebezpečného zakončení se však nedostali.
Nástup do druhého poločasu měli lepší hostující hráči. Již ve 47. min trefil povedenou střelou Hynek Ráček břevno domácí brány. O minutu později se dostal k zakončení Jarda Krejčí, ale trefil také jen břevno. V 50. min pronikl do vápna Jarda Krejčí, našel Pavla Simra, ten přihrál Hynkovi Ráčkovi a jeho střela již skončila v domácí bráně 3:1. Vstřelený gól povzbudil hostující hráče a i nadále byli nebezpečnější pro domácí bránu. V 56. min se po podběhnutí domácího obránce výkopu Romana Invalda dostal za domácí obranu Pavel Simr, ale nepřesný praporek rozhodčího ho ve slibné šanci zastavil. V 65. min našel Vojta Bradáč nabíhajícího Pavla Simra, ten ale z hranice velkého vápna domácí bránu minul a tak přišlo k otřepanému pravidlu nedáš dostaneš. Domácí hráči podnikli rychlý protiútok po křídle, ve vápně našli osamoceného Pospiše a pro toho nebylo problémem trefit odkrytou část hostující brány a upravil na konečných 4:1. V závěru utkání se sice hosté snažili nepříznivý výsledek zkorigovat, ale pozorná obrana domácích včele s golmanem Petrášem již změnu nepovolila.
Vyjádření trenéra Smejkala: Bez potřebné bojovnosti a nasazení se divizní body těžko získávají. V prvním poločas jsme vlastními chybami a malým důrazem umožnili získat domácím náskok, který přes naši snahu ve druhém poločase si již jejich hráči zkušeně pohlídali.

Nejlepší hráči: Pospiš, Ondráš, Bradáč