Velmez padl v Pelhřimově až v samotném závěru


FK Pelhřimov - FC Velké Meziříčí 2:1 (0:1)

Úvod utkání se hrál na mokrém terénu a tak bylo k vidění hodně nepřesností na obou stranách. První zahrozili domácí, když ve 2. min přímý volný kop Niederleho tečoval na malém vápně Čížek, bránu však minul. Ve 3. min trefil odkop Romana Invalda dobíhajícího Niederleho, ale odrazil se mimo bránu. V 8, min hledal Roman Durajka nabíhajícího Edu Smejkala, domácí golman míč nezachytil, k dorážce se však nikdo z hostů nedostal. V 9. min našel centr Krtka na zadní tyči Obrance, jeho hlavičku poslal do bezpečí odkop Patrika Pokorného. Ve 13. min získal Lukáš Berka ve středu pole míč, přihrávkou našel naběhnutého Robina Demetera, jeho střelu na přední tyč vyrazil Matiášek na rohový kop. Ve 14. min zahrál Robin Demeter přímý kop z 25-ti metrů na zadní tyč, domácí golman jej vytlačil na další rohový kop. V 15. min zahrozili domácí po rohovém kopu Niederleho, Naniáš hlavičkoval nad. Ve 21. min se protáhl po křídle Roman Durajka, našel ve vápně Edu Smejkala, jeho technická střela skončila na tyči domácí brány. Ve 35. min našel Zdeněk Mucha před bránou Robina Demetera, ten se uvolnil přes obránce, ale jeho střelu k tyči vyrazil Matiášek. Ve 41. min našel Robin Demeter nabíhajícího Romana Vyskočila, jeho přihrávka místo spoluhráčů našla náruč domácího golmana. Ve 44. min poslal přihrávku Eda Smejkal do vápna, tam se prosadil důrazný Zdeněk Mucha, jeho tečovanou střelu dorazil do brány Pavel Simr 0:1. A tak odcházeli do kabin spokojenější hosté, kteří si v prvním poločase připravili více gólových příležitostí.
Ve druhém poločase se obraz hry změnil, domácí přidali na důrazu a pohybu a tak se aktivita přesunula na jejich kopačky. V 50. min pronikl středem Niederle, našel na křídle Bartoně, ten však bránu vysoko přestřelil. V 57. min vystřelil nebezpečně Homolka, Roman Invald vytlačil jeho střelu na rohový kop. Ten rozehrál Niederle, našel hlavu Krtka, ale jeho hlavičce chyběla přesnost. V59. min zahrál Roman Durajka přímý volný kop, Matiášek si z jeho centrem poradil. V 63. min se k odraženému centru dostal Niederle, bránu hostů přestřelil. V 65. min byl v pokutovém území domácích stažen Eda Smejkal, místo pokutového kopu obdržel žlutou kartu. V 76. min odkopl Patrik Pokorný nebezpečný centr hostů na osamoceného Obrance. V 78. min hlavičkoval vedle brány Naniáš. V 80. min našel Michal Bouček na zadní tyči Robina Demetera, jeho střelu z úhlu zblokoval domácí obránce. V 81. došlo před hostující bránou k obdobnému zákroku jako v 65. min před domácí, tentokrát obdržel žlutou kartu hostující Patrik Pokorný a domácí Čížek z pokutového kopu vyrovnal na 1:1. V 84. min zakončil Krtek průnik střelou mimo bránu, rozhodčí na pokyn pomezního nařídil přímý volný kop, který rozehrál Niederle a po hlavičkovém souboji se dostal k dorážce Benda 2:1. Závěr utkání si již domácí pohlídali a i přes ošetřování na hřišti rozhodčí důvod k nastavení nenašel.
Vyjádření trenéra Smejkala: Kdybych byl učitelem v základní škole oznámkoval bych náš výkon v prvním poločase dvojkou a ve druhém pětkou. Tak diametrální náš dnešní výkon byl. V první poločase jsme si připravili řadu brankových příležitostí a jednu z nich proměnili, Ve druhém poločase jsme svým laxním přístupem ke hře domácí k otočení výsledku přímo vybízeli, kteří to na konci zápasu dokázali.  

Nejlepší hráči: Niederle, Benda -  

muži A - MSD sk. D
23. kolo: FK Pelhřimov - FC Velké Meziříčí 2:1 (0:1)
 
střelci:

82. Čížek (pk), 84. Benda - 44. Simr

rozhodčí:

Miklík, Pfeifer, Švehla

sestavy:

FK Pelhřimov – Matiášek – Čížek, Naniáš (77. Liška), Kmoch (30. Poul), Niederle, Obranec, Homolka, Benda, Krtek, Bartoň, Vacek (46. Sládok) 

FC VM – Invald – Mucha Z., Pokorný, Šimáček, Krejčí – Vyskočil (68. Bouček), Smejkal, Berka, Durajka, Demeter – Simr, na lavičce Havlíček, Smejkal L., trenér Smejkal

karty:

Krtek, Obranec, Naniáš – Krejčí, Smejkal E., Pokorný

diváků: 220

<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži A 29. kolo:
FC Velké Meziříčí - FC Vikt. Otrokovice 2:4 (0:4)
branky: 2x Duba

mistrovské utkání muži A 17. kolo:
SK Uničov - FC Velké Meziříčí 2:2 (0:0)
branky: Demeter, Bouček

mistrovské utkání muži A 27. kolo:
FC Velké Meziříčí - 1.HFK Olomouc 3:2 (0:2)
branky: Smejkal, Duba, Dolejšmistrovské utkání muži B 22. kolo:
FC Velké Meziříčí B - Sokol KOšetice 1:0 (1:0)
branka: Polanský

Příští zápas

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and datum <= '259200' order by datum, poradi asc limit 0,20' at line 1