Velmez padl ve Staré Říši


FSC Stará Říše – FC Velké Meziříčí 3:2 (0:0)

První poločas mnoho fotbalové krásy nepřinesl, oba celky se potýkaly nejen se silným větrem, ale i s nepřesností jak při zakládání útoků, tak při zpracování míče. První střelu na bránu vyslal domácí Pokorný M. v 6. min, ale s jeho tečovanou střelou si Zdeněk Simandl poradil. V 7. min zahrávali domácí přímý kop z 25-ti metrů, ale Bartoš bránu těsně minul. Stejně skončila střela stejného hráče i ve 23. min. Ve 25. min zahrál přímý kop Jarda Krejčí, odvrácený míč se dostal k Romanovi Vyskočilovi, ale ten z hranice vápna bránu netrefil. Ve 27. min zahrávali domácí přímý kop z hranice vápna, Brnický trefil jen zeď a odražený míč napálil Kadlec, ale bránu hostů minul. Ve 36. min se protáhl po křídle Rygl, před bránou hledal nabíhajícího Osumanu, ale ten tísněný z malého vápna bránu netrefil. A tak oba týmy odcházeli do kabin za bezbrankového stavu.
Úvod druhého poločasu vyšel hostům, ve 48. min poslal do vápna centr Zdenek Mucha a ten k překvapení všech skončil ve vzdáleném horním rohu domácí brány 0:1. Obdržená branka však měla pozitivní vliv na domácí hráče, kteří se vrhli do útoku a už v 51. min po zaváhání obrany hostů a nepokrytí vyražené střely Zdeňkem Simandlem vyrovnali stav, když míč dorazil do opuštěné brány Pokorný R. 1:1. V 53 min. si pronikající Rygl narazil ve vápně míč s Osumanu a tvrdou střelou z úhlu dokonal rychlý domácí obrat ve skore na 2:1. V 55. min mohlo být rozhodnuto, když po centru Rygla hlavičkoval k tyči Osumanu, ale Zdeněk Simandl vytlačil jeho hlavičku na rohový kop. V 71. min poslal oblouček za obranu hostů Pokorný M., tam si zaběhl Osumanu a kolem golmana hostů upravil skore na 3:1.V závěru utkání se snažili hosté o zkorigování výsledku, ale podařilo se jim jen snížit v 88. min kdy po průniku Vlasty Berana po křídle, přišla přihrávka do vápna a Jarda Krejčí prostřelil domácího golmana na 3:2.

Vyjádření trenéra Smejkala: Bohužel pokud nejste fotbalový, musíte alespoň bojovat, pokud ani nebojujete a vytváříte jen chyby nezasloužíte si vyhrát. To je případ našeho týmu v dnešním utkání. Za celý zápas jsme trefily pouze 2x branku domácích (centr, který skončil v brance a na konci zápasu po jediné vydařené akci směrem dopředu, která skončila hezkým gólem). Domácí si za bojovnost výhru určitě zasloužili.

Nejlepší hráči: Ivo Rygl, Pavel Bartoš, Ali Osumanu

muži A - MSD sk. D
24. kolo: FSC Stará Říše – FC Velké Meziříčí 3:2 (0:0)
střelci: 51. Pokorný R., 53. Rygl, 71. Osumanu – 49. Mucha Z., 88. Krejčí
rozhodčí:

Křenek, Kučerík, Tesař

sestavy:

FSC Stará Říše – Neuman – Osumanu (85. Veselý), Priborský, Dvořák, Kadlec, Pokorný R. (51. Kratochvíl), Pokorný M., Brnický, Vácha (69. Tichánek), Bartoš, Rygl

FC VM – Simandl – Mucha Z. (68. Ráček), Souček, Šimáček, Bradáč – Vyskočil, Krejčí, Pokorný, Havlíček (64. Beran), Caha – Simr na lavičce Invald, Smejkal E., trenér Smejkal

karty:

Osumanu, Brnický – Vyskočil

diváků: 154

<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži B 18. kolo:
FC Velké Meziříčí B - TJ Nová Ves 1:1 (1:1)
branka: Vlk
ČK: Vlk

mistrovské utkání muži A 22. kolo:
FC Velké Meziříčí - Valašské Meziříčí 4:1 (2:1)
branky: 2x Demeter, Dolejš, Simr

mistrovské utkání dorost 22. kolo:
FC Sparta Brno - FC Velké Meziříčí st. 1:0 (1:0)

FC Sparta Brno - FC Velké Meziříčí ml. 1:1 (0:1)
branka: Chalupa

mistrovské utkání muži A 18. kolo:
FC Velké Meziříčí - SK Spartak Hulín 3:2 (2:1)
branky: Dolejš, Mucha, Simr

Příští zápas

Datum: 28.4.2018
FC Odra Petřkovice - muži A (16:00)

Datum: 29.4.2018
AFC Humpolec - muži B (16:00)

© FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ | D.A.N. PRODUCTION | MCRAI