Velmez poprvé přišel o body na domácím hřišti


FC Velké Meziříčí - FC Fastav Zlín B 4:4 (2:3)

Dnešní podzimní utkání se hrálo za velmi slušné divácké kulisy. Na to jaké bylo přes týden počasí, bylo velmi dobře připravené hřiště. Hosté ze Zlína byli posíleni o dva hráče širšího kádru, kteří zůstali spát ve Velkém Meziříčí při návratu A-týmu z Boleslavy.
Zápas se začal opatrně a první gólová šance přišla z kopaček domácích přišla v 7 minutě utkání, kdy Dolejš poslal do brejku Simra, ale toho vychytal tváří v tvář Dostál. Do dvacáté minuty se hra odehrávala mezi oběma vápny, bez vetší šance na obou stranách. Ve 21 minutě zahrával RK Dolejš, na který si naskočil Simr a bylo 1:0. O 2 minuty později Kruba rychle rozehrál, mič hlavou prodloužil na rozběhlého Dolejše Mezlík, Petr si potáhl míč až do malého vápna a tam přihrál na milimetr přesně dobře naběhlému Demeterovi a bylo 2:0. Pak náš tým podlehl uspokojení a zvláště obranné činnosti vymýšlel a tak přišlo potrestání. V 31 minutě se po ztrátě míče našich hráčů dostal k míči Fantiš a křižnou střelou ke krubově tyči snížil na 2:1. V 33 minutě místo aby došlo k obrannému odkopu, tak opět ztráta míče a tečovaná střela Blanaře a bylo vyrovnáno 2:2. Ve 42 minutě došlo při naši útočné akci ke ztrátě míče a z rychlého brejku Blanař dokonal otočení výsledku na poločasových 2:3. Ve 44 minutě ještě po RK a odrazce Mezlík trefil míč do náručí brankáře Zlína.

Druhý poločas začal náš tým aktívně. To vše mělo za následek, že jsme ovládli hru a byli více na míči a začali si tvořit gólové šance. V 62 minutě po centru Demetera hlavou Simr těsně vedle branky hostí. V 65 minutě naši hráči zahrávali RK a po nekolikerém odražení ve vápně se dostal míč k Honzovi Šimáčkovi a ten prostřelil vše co mu stálo v cestě 3:3.  V 66 minutě přišel centr do vápna na Simra, ten prodloužil na Dolejše a bylo 4:3 pro nás.  V 72 minutě šel Dolejš sám na brankáře Dostála, ale ten špičkou nohy míč vyrazil mimo branku. V 78 minutě se dostal do šance Fantiš, ale Kruba výborně vyrazil míč na RK. V 79 minutě přišel opět blikanec v naší obranné činnosti, kdy hostující hráči Zlína předvedli pěknou kombinaci na jejichž konci byl Žurek, který nedal Krůbovi šanci 4:4. V 84 minutě přišle sporný zákrok ve vápně na Smejkala, ale píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá. Tak zápas skončil remízou.


Nejlepší hráči utkání: Dolejš, Šimáček - Žurek

Vyjádření trenéra Smejkala :  Věděli jsem, že hosty předchází jednoduchá kombinace na jeden dotek bez zbytečných kliček. Upozorňoval jsem hráče na jednoduchost a pokoru v obranné činnosti. Za naši laxnost v obranné činnosti jsme byli potrestáni 4 góly. Na druhou stranu jsme dokázali otočit výsledek a dokonce i vedli čtvrthodiny před koncem utkání. Bohužel toto vedení jsme si nedokázali podržet a remíza byla asi spravedlivým vyjádřením dění na hřišti.

odkaz na fotogalerii

odkaz na video

muži A - MSFL
13. kolo: FC Velké Meziříčí - FC Fastav Zlín B 4:4 (2:3)
 
střelci:

Simr, Demeter, Šimáček, Dolejš - 2x Blanař, Fantiš, Žurek

rozhodčí:

Černý J., Černý, Zaplatilová, delegát: Boček

sestavy:

FC VM - Kruba – Kriegsmann, Šimáček, Krejčí – Dolejš, Berka (72.Puža), Šuta, Smejkal, Demeter – Mezlík, Simr, na střídačce Krčál, Čermák, Zavadil, trenér  Smejkal

Zlín - Dostál – Michálek, Malý, Bačo, Vašulka – Blanař (81.Ptřík), Žurek (84. Tkladlec), Fantiš, Lalenovsky – Masař, Mlynek na lavičce Oulehla, Šiška, trenér Jelínek

karty:

Simr, Krejči, Demeter - Michálek, Blanař, Vašulka, Masař

diváků:

365


<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži A 18. kolo:
FC Velké Meziříčí - SK Spartak Hulín 3:2 (2:1)
branky: Dolejš, Mucha, Simr

mistrovské utkání muži B 17. kolo:
SK Kouty - FC Velké Meziříčí B 4:1 (2:0)
branka: Pech
ČK: Halámek

mistrovské utkání muži A 21. kolo:
MFK Vyškov - FC Velké Meziříčí 0:3 (0:1)
branky: 2x Simr, Dolejš

mistrovské utkání muži B 15. kolo:
SK Přibyslav - FC Velké Meziříčí B 1:3 (0:1)
branky: Komínek, Pech, Mužátko

Příští zápas

Datum: 22.4.2018
muži A - TJ Valašské Meziříčí (10:15)

Datum: 22.4.2018
muži B - TJ Nová Ves (14:00)

© FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ | D.A.N. PRODUCTION | MCRAI