Velmez porazil v prvním kole poháru Břeclav

MFK Břeclav - FC Velké Meziříčí 2:3 (1:3)

Před vlastním pohárovým utkáním nastali komplikace na dálnici D1, kde zůstal v koloně hodinu a půl trenér a vedoucí mužstva, kteří přijeli 5 minut před začátkem utkání, ale stačili však varovat hráče v autobuse, kteří včas sjeli, ale dorazili 30 minut před utkáním.
Zápas začal pro hosty výborně, hned po rozehrání domácích vypresovali míč, ten zatáhl po křídle Dufek a jeho centr zahrál domácí obránce rukou. Jasnou penaltu proměnil v první minutě Simr. Tato situace nabudila Velmez, který převzal aktivitu. V 10 minutě centr Dufka zakončil hlavou nad branku Prokopa Simr. První vážnější šance Břeclavi přišla ve 14 minutě po standartce, ale hlavička šla těsně nad branku Invalda. V 16 minutě srovnal stav utkání Lucas, kdy proměnil únik po pravé straně. V 16 minutě poslal Smejkal kolmou přihrávku Simrovi, ten se uvolnil, ale ve vápně byl sražen Zezulou, ale hlavní rozhodčí neposoudil situaci jako faul. V 19 minutě vyslal jedovatou střelu na branku Břeclavi Durajka. Ve 20 minutě byl v průniku ve vápně sražen Simr a Velmez kopal Simrem druhou penaltu, kterou Pavel bez problému proměnil. Ve 28 minutě poslal do vápna po tandemu krásný centr Krejčí a Simr hlavičkoval těsně nad břevno. Ve 30 minutě přišla nejkrásnější kombinace zápasu, kterou sehrál Simr se Zdenkem Muchou na jeden dotek, kdy si z domácích udělali kuželky a Zdenek zvýšil skóre na 1:3. Ve 33 minutě zakončil pěkný náběh ostrou střelou z úhlu Dufek. V prvním poločase jasně dominovali hosté, kdy se dobře pohybovali, dobře kombinovali a tvořili si pěkné herní akce.
Druhý poločas začal šancí Dufka, ale jeho lobovaný míč skončil na břevně Prokopovi branky. V 57 mínutě přišla pěkná střela na branku Velmezu, ale nijak vážněji Invalda neohrozila. V 60 minutě nebezpečně vystřelil Durajka. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, hosté polevili v presinku a domácí začali vystrkovat růžky. Jejich akce většinou končili na velkém vápně, kde hosté pozorně bránili. V 71 minutě poslal do vápna ostrý centr Z.Mucha , ale Simra z malého vápna vychytal Prokop. V 72 minutě po normálním souboji ve vápně nařídil hl. rozhočí penaltu, kterou Simandl proměnil. Domácí se v závěru utkání snažili o vyrovnání, ale málem inkasovali v 2 minutě nastavení, kdy na 3x odvrátili míč, který letěl do jejich brany.

Vyjádření trenéra Smejkala: Do zápasu jsme nastoupili z hrubé přípravy, takže hráči byli částečně unaveni. Kluci dodrželi všechny pokyny, včetně vysokého presinku, který ukázal, že po fyzické stránce to není s námi špatné. Dneska předvedli, že jim není cizí ani herní stránka což způsobilo, že jsme v první půlce domácí jasně přehráli, druhá půle byla už vyrovnaná. Výhra v Břeclavi je pro nás cenný Skalp a kluci se přesvědčili, že při zodpovědném výkonu se dá hrát s každým týmem. Odměnou je pro nás pohárový zápas se Sigmou Olomouc.

střelci: Lucas, Simandl - 2x Simr (obě PK), Mucha Z.