Velmez přišel o vítězství v Blansku v nastaveném čase

FK Blansko - FC Velké Meziříčí 2:2 (0:1)

První vážnější situaci si připravili domácí, když po centru Trtílka střílí Presl vysoko na naší bránu. V 6. min stáhl domácí obránce ve vápně Pavla Simra a následně zahrál míč rukou, rozhodčí však nepochopitelně ani jeden zákrok neshledal jako nedovolený. Po faulu na Pavla Simra zahrával v 9. min Laďa Němec přímý volný kop z hranice vápna, bránu však přestřelil. V 11. min prošel po křídle Zdeněk Mucha, našel před bránou Pavla Simra, jeho pohotovou střelu však domácí Juran vytlačil na rohový kop. Ve 14. min zahrozili po rohovém kopu domácí, když střelu Pospíšila z hranice vápna Roman Invald zachytil. Ve 21. min vystřelil Hynek Ráček, jeho pokus však domácí obrana odvrátila na rohový kop. Ve 27. min obral Honza Caha o míč domácího Maška a své sólo zakončil střelou k tyči 0:1. Ve 31. min po přímém kopu domácích se k dostal k zakončení Hansl, bránu však minul. V 35. min našel Pavel Simr nabíhajícího Honzu Cahu, pomezní rozhodčí však útok zastavil pro údajné ofsajdové postavení našeho hráče. V 38. min se za naší obranou ocitl Hansl, Roman Invald včasným vyběhnutím poslal míč do bezpečí. Ve 41. min poslal do vápna pěkný centr Zdeněk Mucha, nabíhající Pavel Simr na něj však nedoskočil. A tak šli do kabin spokojenější hosté.

V úvodu druhého poločasu domácí zvýšili pohyb bez míče a důraz v osobních soubojích. Hostujícím hráčům se nedaří finální přihrávka a tak se ani jeden tým k zakončení nedostal. V 57. min našel dlouhým pasem Pavel Simr nabíhajícího Romana Vyskočila, ten si míč zpracoval, obhodil obránce a tvrdou střelou jen těsně přestřelil domácí bránu. V 58. min vysunul Hynek Ráček do úniku Honzu Cahu, ten však zbrkle vystřelil z dálky a domácí bránu minul. V 60. min unikl po křídle Michal Bouček, centrem hledal nabíhajícího Pavla Simra, domácí stoper Daněk ve snaze míč odkopnout trefil vlastní bránu 0:2. V 66. min vystřelil z vápna Pospíšil, Roman Invald jeho střelu kryl. V 69. min po centru Zdeňka Muchy se dostal k zakončení Roman Vyskočil, míč však dobře netrefil. V 70. min hlavičkuje nebezpečně Trtílek, náš golman byl však pozorný a střelu zachytil. V 73. min si Pavel Simr narazil míč, dostal se před domácího golmana, prostřelit ho však nedokázal. V 74. min našel Laďa Němec nabíhajícího Pavla Simra, ten však obstřelil domácího golmana i s jeho bránou. A tak se prokázalo otřepané nedáš dostaneš. Po třech tutovkách hostů se po dlouhém nákopu golmana a prodloužení Hansla dostal v 75. min k hlavičce Trtílek a snížil na 1:2. Domácí vycítil snahu a přitlačili hostující celek k jeho bráně i za značného přispění hlavního rozhodčího, který za jakýkoliv kontakt hráčů nabízel domácím standardní situace. Když se domácím nepodařilo v řádné hrací době šance využít, nabídl jim ještě hlavní sudí 3 minuty navíc ( dle vyjádření pomezního za střídání, když do té doby střídali je 3x domácí a hosté až po oznámení tohoto nastavení) a domácím se po další sporně odpískané standardní situaci podařilo v 93. min vyrovnat. Po té hlavní sudí vykázal na tribunu trenéra hostů a zápas ukončil.

Vyjádření trenéra Smejkala: Dnešní utkání jsme měli 75 minut jasně pod kontrolou, kdy jsme domácí k ničemu vážnějšímu nepustili. Pak jsme udělali chybu, kterou Blansko hned potrestalo. Do té doby jsme neproměnili zhruba 5 vyložených gólových šancí. To co předvedla rozhodcovská dvojice, pomezní Boček a hlavní Záloha v posledních minutách utkání bylo za hranou všeho slušného. Po mnoha letech jsem se neovládl a řekl co si myslím. Hrubým způsobem ovlivnili konec utkání svým chybným rozhodováním.

Nejlepší hráči: Juran David, Krejčí Jaroslav, Mucha Zdeněk