Velmez prohrál derby v Polné

TJ Slavoj Polná - FC Velké Meziříčí 3:2 (2:1)

Utkání začali lépe domácí hráči, když ve 4. min centrovaný míč na zadní tyč poslal hlavou před bránu Kaplan, Jarda Krejčí však míč odkopl do bezpečí. V 7. min po centru Adamce neprostřelil Romana Invalda pohotovou střelou Klíma. Následný rohový kop zahrál Lovětinský na velké vápno, kde se opřel do míče Adamec, ale bránu těsně minul. Ve 12. min zahrával Lovětinský přímý kop, ale bránu vysoko přestřelil. Ve 14. min zahrávali první rohový kop hosté, Roman Vyskočil hledal na přední tyči nabíhajícího Milana Součka, ale domácí Caha byl pozorný. V 18. min potáhl míč středem Pavel Simr, nahrál do křídla Honzovi Cahovi, ten našel ve vápně nabíhajícího Hynka Ráčka, který ve skluzu dopravil míč do domácí brány 0:1. Ve 20. min našel Laďa Němec nabíhajícího Zdeňka Muchy, ale jeho křižná střela na zadní tyč jen těsně minula domácí bránu. Ve 24. min vystřelil nebezpečně z křídla Bambula, ale náš brankář si z jeho střelou poradil. Ve 26. min zůstal po dlouhém autovém vhazování před naší bránou Kaplan a střelou přes hlavu vyrovnal na 1:1. Ve 29. min přiklepl Adamec ve vápně míč Adamec, jeho střelu však zablokoval Jarda Krejčí. Ve 30. min našel Lovětinský z přímého kopu hlavu Kaplana, ten však bránu netrefil. Ve 31. min po centru z křídla střílí vedle naší brány Pražák. Ve 35. min se po průniku Hynka Ráčka dostal k zakončení Michal Bouček, jeho pokus však domácí obrana zablokovala. Ve 42. min odcentroval Caha na zadní tyč, Adamec hlavou trefil tyč, odražený míč náš golman nezachytil a Fadrný míč dorazil do naší brány 1:2. A tak šli do kabin spokojenější domácí, kteří byli v prvním poločase lepším týmem, lepe se pohybovali, byli důraznější v osobních soubojích a přesněji kombinovali.
Do druhého poločasu nastoupili hosté se snahou nepříznivý stav změnit. Ve 49. min to byl však opět Kaplan, který se prosadil hlavou v našem vápnu, Roman Invald byl však na místě. V 51. min se dostal k zakončení Hynek Ráček, ale domácí bránu netrefil. V 55. min po nebezpečném centru Michala Boučka zahrával Roman Vyskočil rohový kop, domácí obrana však míč odvrátila do bezpečí. V 59. min našel Lovětinský nabíhajícího Pražáka, jeho střelu k zadní tyči vytlačil konečky prstů Roman Invald na rohový kop. V 61. in se ve vápně uvolnil Pavel Simr, domácího golmana však neprostřelil. V 64. min vystřelil z hranice vápna Zdeněk Mucha, domácí golman si z jeho střelou poradil. V 70. min se domácím vydařil rychlý protiútok po křídle a přihrávku na zadní tyč poslal do naší brány nabíhající Bambula 3:1. Hned z protiútoku sklepl ve vápně Pavel Simr míč na nabíhajícího Laďu Němce a ten prostřelil domácího golmana 3:2. V 73. min zahrával přímý kop Laďa Němec, trefil však jen domácí zeď. V 76.min doběhl Honza Caha dlouhý míč, našel před bránou Pavla Simra, ten však v záklonu domácí bránu přestřelil. V 81. min nebezpečný centr na zadní tyč zachytil Skočdopole. V 91. min se po centru do vápna prosadil hlavou Pavel Simr, ale domácí golman byl pozorný. I přes značný tlak se nám ve druhém poločase již skórovat nepodařilo a tak se z vítězství radovali šťastnější domácí hráči.

Vyjádření trenéra Smejkala: Dnešní utkání bylo utkání dvou rozdílných poločasů. V první půli byli lepší domácí hráči, když nám chyběl lepší pohyb bez míče, větší odvaha při presování soupeře a přesnější kombinace. Ve druhém poločase se obraz hry změnil, naši hráči přidali na důrazu, začali se lépe pohybovat a vytvořili jsme si tlak, který se nám podařilo proměnit bohužel jen v jeden gól.

Nejlepší hráči: Tomáš Kaplan, Ladislav Němec, Hynek Ráček