Velmez prohrál v Uničově

SK Uničov - FC Velké Meziříčí 4:2 (1:1)

K zápasu jsme nastoupili s respektem, protože domácí předváděli v loňské sezoně nejlepší kombinační fotbal. Trenér Balcárek již řadu let hraje s týmem pěkný kombinační fotbal.
Úvod utkání začal pro nás hrozivě. Ještě neuběhla ani první minuta utkání a už jsme prohrávali 1:0. Po levé straně utekl rychlý krajní záložník Vasiljev, dal pěkný křižný centr do vápna a tam z první dorazil nepokrytý Krč. O minutu později mohlo být už dva nula, když to samé předvedli domácí z pravé strany, ale míč netrefil naši branku. V 5 minutě utkání jsme si vytvořili naši hráči první šanci, ale střelu Mezlika  vyrazil  Uvízl na RK.  O minutu později zahrával RK Dolejš, míč přeletěl celé velké vápno a přistál u nohy Mezlika. Pavel si připravil míč na pravačku a prostřelil vše 1:1. ve 12 minutě předvedli opět rychlou akci po pravé straně domácí, ale střela Krče letěla vysoko nad branku. V 15 minutě, opět rychlý brejk Vasiljeva z levé strany, centr do vápna a jistý gól vychytal náš Luboš Zavadil. Ve 21 minutě chyboval ve středu hřiště Smejkal, domácí předvedli rychlý brejk, zavadil naštěstí chytá. Ve 23 minutě vybojoval na středu hřiště míč Berka, poslal na Dolejše, ten si povodil tři hráče přihrál Mezlíkovi, ale jeho střelu chytá  Uvízl. Ve 27 minutě založil rychlý brejk Smejkal, poslal Simra, ten připravil míč na střelu Mezlíkovi, ale jemu se míč svezl a střelu domácí brankář chytl. Ve 43 minutě předvedla pěknou kombinaci trojice Šuta, Mezlík, Simr a posledně jmenovaný byl ve vápně faulován domácím brankářem. Bohužel hlavní posoudil situaci jako povolenou.
Druhý poločas začali aktivněji opět domácí. Po naší ztrátě po autovém vhazování hosté pálili nad branku. V 53 minutě po faulu na pronikajícího Kriengsmanna zahrával VPK Dolejš a sám faulovaný mohl hlavou poslat naše do vedení. V 61 minutě zahrávali domácí RK, centr Zavadil podskočil a Krč pohodlně do prázdné branky zavěsil 2:1. V 68 minutě po špatně rozehraném míči Pužou, domácí předvedli pěknou kombinaci středem hřiště na jeden dotek a Jeřábek zvýšil na 3:1. V 70 minutě po RK Demetera zakončoval z malého vápna Simr a domácí Uvízl  chytl míč jen zázrakem. V 80 minutě bylo vše jak přes kopírák, ale tentokrát Simr gól hlavou proměnil 3:2. od 83-88 minuty jsme domácí zavřeli ve velkém vápně a kopali sérii 6 rohových kopů, některé jen zázrakem neskončili v síti domácích. Vyrovnat se nám nepodařilo, za to domácí po rychlém brejku v 90 minutě do otevřené obrany zpečetili výsledek utkáni na konečných 4:2 a Krč si tak zkompletoval hatrick.

Nejlepši hráči :  Komenda, Krč  -  Mezlík

Vyjádření trenéra Smejkala: Dneska domácí hráči opět ukázali svoji kvalitu. Jejich hra má hlavu a patu. Nás předčili v napadání a hlavně po ztrátě míče v obranné činnosti, kdy se dokázali ve velkém počtu vracet. Kluky musím pochválit, za to, že zápas po třetím gólu nezabalili a moc nechybělo k vyrovnání. Bohužel dnes jsme měli v koncovce smůlu a domácí štěstí. Přesto domácí vyhráli zaslouženě.