Velmez remizoval se Starou Říší

FC Velké Meziříčí – FSC Stará Říše 1:1 (1:0)

Úvod utkání vyšel domácím, již ve 2. min unikl po křídle Zdeněk Mucha, odcentroval před bránu, kde Eda Smejkal z první netrefil, následně z otočky však střílel mimo bránu. V 6.min zpracoval centr do vápna Roman Vyskočil, přiklepl na Pavla Simra, ten přihrál na malé vápno Edovi Smejkalovi, ten však odkrytou bránu přestřelil. V 7. min zahrozil na druhé straně Osumanu, který přeskočil Honzu Šimáčka, následnou střelu však obrana zblokovala. V 8. min se ve vápně uvolnil Pavel Simr, našel Honzu Cahu, jeho střelu vyrazil Neuman na roh, Laďa Němec našel Pavla Simra, ten však hlavičkoval nad bránu. V dalších minutách se hra vyrovnala a diváci byli svědky řady osobních soubojů. V 18. min poslal nebezpečný centr do vápna Pokorný, Zdeněk Simandl byl pozorný. Ve 29. min fauloval před vápnem Zdeněk Mucha Vodáčka, ten se postavil k rozehrání přímého kopu, ale trefil jen zeď . Následný rohový kop zakončil hlavičkou Dvořák do břevna. Ve 37. min vysunul přihrávkou Laďa Němec do vápna Pavla Simra, ten si však míč více pokopl a Neuman byl připraven. Ve 38. min našel Pavel Simr nabíhajícího Honzu Cahu a ten křižnou střelou na zadní tyč vstřelil první branku utkání. Ve 39. min se na hranici probíjel Pavel Simr, k odraženému míči se dostal Jan Caha, ale trefil jen náruč Neumana. V Závěru poločasu kopali hosté dva přímé kopy, ale centry Bartoše domácí obrana odvrátila do bezpečí.

V úvodu druhého poločasu kopali domácí tři rohové kopy, na ten poslední si naskočil Honza Šimáček ale bránu hostí netrefil. V 50. min unikl po křídle Rygl, odcentroval před naší bránu kde důrazný Osumanu dorazil míč z rukou Zdeňka Simandl do naší brány málem i z jeho hlavou 1:1. V 52. min prošel po křídle Zdeněk Mucha, ve vápně našel Honzu Cahu, ale ten bránu netrefil. V 56. min vyhrál Pavel Simr na hranici vápna souboj s dvěma obránci a golmanem hostí, místo přihrávky volným spoluhráčům se pokoušel tísněn trefit prázdnou bránu, ale těsně ji minul. V 62. min dopravil po druhé míč do naší brány důrazný Osumanu, tentokrát jeho zákrok na domácího golmana rozhodčí posoudil jako nedovolený a tak branku neuznal. V 70. min se dostal k zakončení z hranice vápna Eda Smejkal, jeho střelu k tyči vytlačil Neuman na rohový kop. V 82. min se dostal k zakončení Michal Bouček, ale trefil náruč Neumana. V závěru utkání se již obě strany soustředili na bezchybnou defenzivní činnost a tak utkání skončilo dělbou bodů, když domácí mohou mrzet neproměněné příležitosti v úvodu utkání.

Vyjádření trenéra Smejkala: Dnešní zápas skončil spravedlivou remizou. My jsme měli trochu více ze hry v prvním poločase ale hlavně jsme neproměnili v úvodu utkání tutovky. Za zraněného Jardy Dufka skvěle zaskočil Honza Caha. Centrované míče do vápna sbíral hlavou zkušený Kadlec a střelba se nám nedařila. Vzhledem k tomu, že jsme nastupovali né zdravotně zcela v pořádku jsem nakonec s bodem spokojený.

Nejlepší hráči utkání: Jan Caha, Michal Kadlec, Jarda Krejčí