Velmez rozhodl během devíti minut

FC Velké Meziříčí - MFK Vyškov 4:0 (0:0)

Za příjemného jarního počasí nastoupili domácí proti týmu Vyškovic, kterého naposled porazili v soutěžním utkání na jaře roku 2012. Domácí vstoupili do utkání nervózně, kazili i jednoduché přihrávky a i pohyb bez míče nebyl jejich předností. To hosté se dobře pohybovali, vysoko domácí napadali a i kombinace jim šla lépe než domácím hráčům. Ve 2. min nebezpečně procházel středem Nehyba, přihrávku na nabíhajícího Machálka zastavil Tomáš Kriegsmann. Ve 3. min centr Petra Dolejše odvrátila obrana hostů na rohový kop, k odraženému míči se dostal Jarda Krejčí, jeho střelu zblokovala obrana na další rohový kop. V 6. min nebezpečně zacentroval Kirschner, Honza Šimáček poslal míč do bezpečí. V 7. min nebezpečně vystřelil Machálek, Jarda Krejčí zblokoval jeho pokus na rohový kop, ten rozehráli hosté na krátko, a následný přetažený centr do vápna našel Nehybu, který z úhlu trefil tyč domácí brány. V 9. min se dostal ve vápně k zakončení Hlavica, Rosťa Kruba jeho střelu vyrazil nohou. V 15. min nebezpečně vystřelil Machálek, bránu však minul. Ve 25. min našel Eda Smejkal nabíhajícího Petra Dolejše, jeho centr do vápna odvrátila obrana hostů na rohový kop. V 29. min nacentroval Machálek, Rosťa Kruba míč zachytil před nabíhajícím Němečkem. Ve 38. min našel Petr Dolejš před bránou Edu Smejkala, s jeho hlavičkou si Klimeš poradil. Ve 41. min hledal Pavel Mezlík před bránou Petra Dolejše, golman hostů přihrávku zachytil. A tak první poločas branku nepřinesl.
Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivněji. Zlepšili pohyb bez míče, zpřesnili kombinaci a výsledkem byla zlepšená hra. V 47. min hledal Jarda Krejčí ve vápně své spoluhráče, nikdo však na jeho centr nedosáhl. Ve 48. min se po rohu Robina Demetera dostal k zakončení Radim Šuta, obrana hostů jeho pokus zablokovala. V 51. min po rohovém kopu zahrozil hlavou Hlavica, Rosťa Kruba byl pozorný. V 54. min poslal Jarda Krajčí centr do vápna, Pavel Simr se prosadil proti obránci i golmanovi a hlavou poslal míč do sítě 1:0. V 56. min se po centru Machálka dostal k zakončení hlavou Nehyba, domácího golmana nepřekonal. V 57. min našel Petr Dolejš na malém vápně Pavla Simra a ten opět hlavou upravil na 2:0. V 60. min se ve vápně uvolnil Pavel Mezlík a tvrdou střelou obstřelil Klimeše 3:0 a povedenou 10-ti minutovku zakončil v 63. min po centru Robina Demetera přesnou střelou Petr Dolejš 4:0. O výsledku utkání bylo rozhodnuto. Hosté se snažili o snížení skóre, ale pozorná obrana je do nebezpečného zakončení nepustila.
Vyjádření trenéra Smejkala: V prvním poločase naši hráči nedokázali plnit pokyny, které jsme si před zápasem v kabině řekli. Špatně se pohybovali bez míče, kazili i lehké přihrávky a tak jsme byli rádi za bezbrankový poločasový výsledek. V poločase jsem trochu pozměnil rozestavění na hřišti a hlavně hráče upozornil, že bez aktivního pohybu a důrazu v osobních soubojích úspěch sám nepřijde. Zlepšená hra přinesla brankové příležitosti, které jsme dokázali proměnit a rychle rozhodli o plném bodovém zisku.

Nejlepší hráči: Simr, Dolejš - Hlavice