Velmez si připsal první výhru


FC Dosta Bystrc – Kníničky – FC Velké Meziříčí 1:3 (1:0)

V utkání dvou týmů, které si na jaře připsali jen po jednom bodu se první osmělili hosté, Jarda Dufek našel ve vápně Pavla Simra, jeho pokus však domácí obrana zablokovala. Ve 4. min odvrátil Michal Bouček centr domácích jen k Crhákovi, ten však z dobré pozice bránu netrefil. V 6. min domácí zahrávali rohový kop, Roman Invald si z centrem poradil. V 7. min se dostal k odraženému míči Vlasta Beran, golman si z jeho pokusem poradil. Ve 14. min střílel z hranice vápna Košulič, bránu hostů však přestřelil. V 18. min domácí podnikli rychlý útok po křídle, na centr si naběhl Košulič a přes nedůrazného Vojtu Bradáče trefil z první naší bránu 1:0. Ve 20. min si pěkně patičkou zpracoval dlouhý centr Pavel Simr, míč posunul na Vlastu Berana, jeho střelu domácí obránce zblokoval. Ve 23. min byl při souboji o míč zraněn na hlavě Pavel Simr a tržná rána musela být ošetřen mimo hřiště, po 4 min se Pavel obětavě vrátil. Ve 30. min se po přímém kopu prosadil hlavou Crhák, bránu však přestřelil. Ve 32. min se dostal ke střele Vlasta Beran, míč se odrazil k Jardovi Dufkovi, jeho zakončení vytlačil domácí obránce na rohový kop. Ve 39. min pronikl po křídle Outrata, s jeho nebezpečným centrem si Roman Invald poradil. Ve 43. min se domácí dožadovali po střetu Košuliče s golmanem hostů pokutového kopu, rozhodčí však ocenil pád domácího hráče ŽK. V prvním poločase byli domácí důraznější v osobních soubojích, hráli s větším nasazením a do kabin odcházeli se zaslouženým vedením.
Ve druhém poločase se obraz hry změnil. Hostující hráči přidali na důrazu v osobních soubojích, začali domácí lépe presovat a zlepšili pohyb bez míče. První však zahrozili domácí když střílel z nebezpečné pozice Chlad, ale bránu netrefil. Ve 49.min hledal Vlasta Beran nabíhajícího Jardy Dufka, domácí obránce přihrávku tečoval před Pavla Simra a ten prokázal své střelecké schopnosti 1:1. V 53. min se Pavel Simr protáhl po křídle, našel před bránou Patrika Pokorného a ten nedal Sehnalovi šanci 1:2. V 57. min nebezpečně centroval do vápna z přímého kopu Košulič, bránu však těsně minul. V 72. min se po rohovém komu Romana Vyskočila dostal k zakončení Patrik Pokorný, z úhlu domácího golmana neprostřelil. V 79. mni si na rohový kop Romana Vyskočila naběhl Pavel Simr, jeho zakončení hlavou domácí golman vyrazil. V 82. min zahrál přímý kop z 25-ti metrů Košulič, jeho skákavou střelu vytlačil Roman Invald na rohový kop. Rozhodnout utkání mohl v 85. min Jarda Krejčí, v úniku obešel domácího golmana, jeho střelu do opuštěné brány vykopl v poslední chvíli obránce. V 90. min si na vysoký míč do vápna naběhl Vlasta Beran, svým důrazem vyhrál souboj s domácím obráncem i golmanem a do prázdné brány upravil na konečných 1:3.
Vyjádření trenéra Smejkala: Dnešní utkání ukázalo naším hráčům, že bez potřebného důrazu a bojovnosti budeme jen těžko získávat divizní body. Jsem moc rád, že jsme ve druhém poločasu dokázali domácí v těchto atributech přehrát, výsledek otočit a zaslouženě si připsat první jarní vítězství.

Nejlepší hráči: Patrik Pokorný, Vlasta Beran, Luboš Košulič.


muži A - MSD sk. D
22. kolo: FC Dosta Bystrc – Kníničky – FC Velké Meziříčí 1:3 (1:0)
střelci: 18. Košulič – 49. Simr, 53. Pokorný, 90. Beran
rozhodčí:

Hrůza, Hlubinka, Zaplatilová

sestavy:

FC Dosta – Sehnal – Gryc, Fousek, Kugler, Košulič, Lidmila (81. Mezník), Crhák (65. Šenk), Chlad (65. Doležel), Bárta, Šíp, Outrata, na lavičce Jirásek, Kratochvíl, Thiel, trenér Toman, Kugler

FC VM – Invald – Bradáč (66. Havlíček), Souček, Šimáček, Bouček (62. Ráček) – Vyskočil, Krejčí, Pokorný, Dufek – Beran (90. Smejkal E.), Simr na lavičce Simandl, Smejkal L. trenér Smejkal

karty:

Košulič – Pokorný, Beran, Havlíček

diváků: 189

<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži B 18. kolo:
FC Velké Meziříčí B - TJ Nová Ves 1:1 (1:1)
branka: Vlk
ČK: Vlk

mistrovské utkání muži A 22. kolo:
FC Velké Meziříčí - Valašské Meziříčí 4:1 (2:1)
branky: 2x Demeter, Dolejš, Simr

mistrovské utkání dorost 22. kolo:
FC Sparta Brno - FC Velké Meziříčí st. 1:0 (1:0)

FC Sparta Brno - FC Velké Meziříčí ml. 1:1 (0:1)
branka: Chalupa

mistrovské utkání muži A 18. kolo:
FC Velké Meziříčí - SK Spartak Hulín 3:2 (2:1)
branky: Dolejš, Mucha, Simr

Příští zápas

Datum: 28.4.2018
FC Odra Petřkovice - muži A (16:00)

Datum: 29.4.2018
AFC Humpolec - muži B (16:00)

Datum: 4.5.2018
muži A - FK Hodonín (16:00)

© FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ | D.A.N. PRODUCTION | MCRAI