Velmez poprvé v sezóně prohrál

FC Slovan Rosice - FC Velké Meziříčí 1:0 (1:0)

Utkání začali lépe domácí hráči, když v 5. min po rohu Pšikala se hlavou prosadil Malata 0:1. V dalších minutách se začali osmělovat hosté, dařilo se jim procházet po křídlech, ale Pavel Simr byl dobře hlídán. Do vápna domácích létal jeden centr za druhým, ale stoperská dvojce Huška, Živný si nimi poradila a poslala míč do bezpečí. Mezi 18. a 20. min zahrávali hosté 6 rohových kopů, ale do zakončení se nikdo z našich hráčů nedostal. V 28. min chyboval Honza Šimáček, jeho přihrávku zachytil Chlup, ale vyběhnuvšího Romana Invalda nepřekonal. I v závěru poločasu to byli hosté, kteří tvořili hru, ale překonat pozornou domácí obranu se jim nedařilo a tak odcházeli do kabin spokojenější domácí hráči.
Obraz hry se v druhém poločase nezměnil. Domácí hráči se zatáhli na svou polovinu a hosté se snažili o překonání jejich pozorné obrany. V 50. min zahrál Michna přímý kop, míč tečoval hlavou Malata a ten skončil na tyči brány Romana Invalda. V 63. min se dostal centr k Pavlu Simrovi, který se ocitl za domácí obranou, ale jeho postup zastavil praporek pomezní rozhodčí.V 67. min se po rohovém kopu dostal k hlavičce Zdeněk Mucha, ale domácí golman si z jeho střelou poradil. V 83. min po rychlém útoku domácích hráčů netrefil Malata ve skluzu prázdnou bránu hostů. V 85. min pronikl do vápna Pavel Simr, ale jeho střela šla nad domácí bránu. V 86. min se po přímém kopu ocitli před domácí bránou Honza Šimáček a Milan Souček, bohužel si dřív překáželi a Milan Souček míč trefil šatně a domácí bránu neohrozil. A tak se z plného bodového zisku radovali domácí hráči, kteří toho však v tomto utkání moc fotbalového neukázali.
Vyjádření trenéra Smejkala: V dnešním utkání jsme sice po většinu utkání dokázali domácí zatlačit na jejich polovinu, ale překonat pozornou domácí obranu se nám nepodařilo. Měli jsme dostatek standardních situaci, zahrávali jsme 16 rohových kopů, bohužel bez gólového efektu. V závěru utkání nám chybělo i více klidu při zakončování našich šancí, které jsme si připravili.

Nejlepší hráči: Mucha Patrik, Huška Jiří, Dufek Jaroslav