Velmez udržel domácí neporazitelnost

FC Velké Meziříčí – FK Blansko 2:1 (2:1)

Na poslední naše domácí podzimní utkání se přišla podívat slušná návštěva diváků. Hřiště bylo sice značně podmočené, ale způsobilé utkání.
Hned od úvodu utkání se hra přelévala z jedné strany na druhou. My jsme měli trochu problém dát si míč přesněji do nohy, což nahrávalo aktívním hostům. V 9 minutě vyslal Smejkal do levé strany Mezlíka, který si potáhl míč na kraj velkého vápna a následně odcentroval do vápna na nikým nehlídaného Simra, který tak dal hlavou 100 branku za 5 a půl sezony v našem klubu. Tato branka nás notně nakopla. O 2 minuty později Mezlík poslal do brejku Dolejše, který poslal ostrý centr do vápna, na který si naskočil Smejkal a hlavou zvýšil na 2-0. O minutu později opět brejk Dolejš šel pod sebe ve velkém vápně. Nabíhající Berka chytře pustil a Demeterovu střelu Flodr tak, tak vyrazil na RK. V 16 minutě po schrumáži v našem velkém vápně nařídil hlavní sudí Klíma penaltu, kterou Kruba na první pokus chytil, ale na dorážku exekutora Koudelky už neměl 2-1. V 19 minutě předvedli krásnou akci Mezlík s Dolejšem, ale Peťa trefil jen padajícího brankáře. Ve 22. minutě hosté trefili tyč Krubovi branky. V 37minutě opět zatáhl míč do vápna Dolejš, přihrávka pod sebe, ale Mezlík přestřelil branku hostí. V závěru poločasu mohl vyrovnat Kučera, ale z malého vápna vůbec netrefil branku.
Druhý poločas jsme začali aktivně a chtěli jsme rozhodnout o osudu utkání. Ve 47 minutě měl možnost zvýšit skóre Smejkal po přihrávce Dolejše, ale střelu doprostřed branky Flodr chytl. V 54 minutě poslal do vápna ostrý centr Demeter, Flodr jen míč vyrazil před sebe ke Smejkalovi a ten těsně minul levou tyč jeho branky. V 58 minutě rozehrával VPK Krigsmann, který našel Simra, ten sklepl míč pod sebe na Mezlíka a ten ranou z první vyskoušel pozornost Flodra. V 70 minutě byl ve vápně ruka stažen Smejkal, ale píšťalka hlavního sudího byla němá. V 75 minutě poslal do vápna ostrý centr Demeter, ale Simrovi ho z hlavy sebral Flodr. V 83 minutě opět Simr po RK Demetera hlavou do rukavic hostujícího brankáře.

Nejlepší hráči utkání : Mezlík, Krejčí  -  Koudelka

Vyjádření trenéra Smejkala :  Jsem hrozně moc rád, že jsme udrželi podzimní domácí neporazitelnost a že Pavel Simr dal svůj stý gól před domácími diváky. Jinak soupeř z Blanska mě překvapil otevřenou hrou s rychlým přechodem do protiútoku. Dnešní utkání se hrálo v rychlém tempu a my jsme neproměnili obrovskou spoustu gólových šancí.