Velmez uhrál v Petřkovicích bod

FC Odra Petřkovice - FC Velké Meziříčí 2:2 (1:0)

Náš anglický týden pokračoval opět na severní Moravě 250 km od našeho města. Tentokrát jsme chtěli dovést alespoň bod, což se na konec podařilo. Za domácí nastoupil v základní sestavě exligový obránce z Baníku Ostrava Honiš. My jsme měli opět mezi zraněnými kapitána Krejčího a Berku.
Zápas začal velkou aktivitou domácích, kteří na nás vlítli jako Uragán. Již v 7 minutě se mohlo měnit skóre utkání, když naši hráči nechali prostor Baránkovi a jeho střelu vy těsnil na břevno Kruba.V 11 minutě se vybral jedinou slabou chvilku Kruba, kdy nastřelil při odkopu domácího útočníka, a míč vykopával s prázdné branky Šimáček. Ve 13 minutě dobře vystihl přihrávku hostů Mezlík, ale hned špatně přihrál dobře naběhlému Demeterovi. V 16 minutě se dobře prosadil Demeter, ale jeho centr Simr nezužitkoval. V 21 minutě  po výkopu Kruby hned z první hlavičkoval Levčík na naběhlého Baránka.Po naší hrubce, kdy tohoto hráče nikdo nehlídal v solovém nájezdu otevřel skóre 1:0. V 29 minutě se dostal k odraženému míči Demeter, ale těsně minul domácí branku. V 41 minutě poslal Smejkal  pěkným, křižným pasem do brejku Dolejše, ale jeho centr do vápna Mezlík nezpracoval.
Do druhého poločasu jsme nastoupili s vědomím, že se dá s výsledkem utkání ještě něco udělat. V 49 minutě po faulu na Simra si postavil míč Mezlík a pěknou střelou kolem zdi vyrovnal na 1:1. V 55 minutě poslal Dolejš pěkný centr na Mezlíka, ale jeho střelu vyrazil Buček na RK. V 58 minutě se prosadil po levé straně Hrdlička, krásně přihrál na malé vápno Levčíkovi a ten z první poslal domácí do vedení 2:1. V 60 minutě naběhl za naši obranu Ptáček, ale jeho střelu chytl Kruba. V 66 minutě předvedl pěknou individuální akci Demeter, přihrál do běhu Dolejšovi a ten z velkého úhlu pěknou křižnou střelou vyrovnal na 2:2. V 71 minutě opět poslal míč za obranu Levčík, ale ptáček netrefil prázdnou naší branku. V 79 minutě se opět individuelně prosadil Demeter, ale jeho střelu Buček vyrazil na RK. V 88 minutě přišel po našem zbytečném faulu VPK z hranice velkého vápna, ale na štěstí domácí útočník přestřelil vysoko branku. Zápas tak skončil spravedlivou remízou.

Nejlepší hráči: Levčík  -  Demeter, Kruba

Vyjádření trenéra Smejkala :  Konečně vezeme z venkovního utkání, alespoň bod. Kluci zápas opět odmakali, ale bohužel jsme se dopustili několika hrubých chyb, z kterých jsme dostali 2 góly. Dneska musím pochválit hlavního rozhodčího Popeláka, za vedení zápasu, kdy nechával hře plynulost, bylo mu jedno kdo je domácí a kdo host a hlavně pískal fauly na Pavla Simra, které jsou opomíjeny skoro v každém zápase.