Velmez v derby porazil Polnou

FC Velké Meziříčí – TJ Slavoj Polná 2:0 (2:0)

Dohrávku 18. kola hrál náš A tým na domácí půdě za velmi slunného počasí. Po dobrém výkonu ve Žďáře chtěli naši hráči předvést podobný výkon i proti Polné.
Na začátku utkání v 6. minutě Krejčí poslal dlouhý centr do vápna na Simra, ale tomu chyběly centimetry k hlavičce. O tři minuty později se dostal do dobré šance Fadrný, ale míč mu na poslední chvíli uskočil. Ve 20. minutě po krásné kombinaci Simra s Demeterem, postupoval sám druhý jmenovaný z boční strany na bránu, ale k zakončení mu chyběla přesnost, kdy poslal jen míč do náručí brankáře Skočdopole. Ve 25. minutě si nerozuměli Demeter s Krejčím, kdy jim sebral míč Fadrný, který střílel těsně vedle tyče. O minutu později ztratil míč na půlce Amara, následně získal míč Simr, který vyslal kolmicí do brejku Edu Smejkala, který si míč potáhl a poté poslal krásný načechraný míč do vápna na úplně osamoceného Demetera, který z prvé poslal nechytatelný míč na zadní tyč, 1:0. Ve 27. minutě brankář Invald zneškodnil naprosto v gólové šanci na dvakrát Kavku. Ve 31. minutě poslal Eda Smejkal dlouhý míč do vápna na Simra, ale tomu se v dobré pozici nepovedlo zakončit. Ve 41. minutě se objevil v obrovské šanci Bouček, který jen přestřelil bránu. Ve 43. minutě poslal Krejčí centr do vápna, kde našel P. Muchu a ten krásnou hlavičkou poslal míč na zadní tyč a odtud se míč odrazil k nabíhajícímu Simrovi, který dělovkou poslal míč pod břevno, 2:0.
Na začátku druhého poločasu poslali hosté krásný centr do vápna domácích, ale nikdo z hostů nedokázal zareagovat. V 58. minutě po autovém vhazování se dostal do dobré šance Demeter, ale jeho střela byla na poslední chvíli zblokována na roh. V 61. minutě Invald vytáhl skvělým reflexem hlavičku Kavky. V 73. minutě jsme zahráli špatný PVK a z toho vznikl rychlý protiútok, který naštěstí hosté špatně vyřešili. V závěru zápasu jsme spíše hlídali výsledek a Polná se snažila o s korigování utkání.
Vyjádření trenéra Smejkala: Dnešní zápas byl po herní stránce jeden z našich nejhorších výkonů. Vytěžili jsme z minima maximum. Soupeř hrál a my stříleli góly. Pozitivum na dnešním výkonu jsou pouze tři body.

Nejlepší hráči: Invald – Šuta, Kavka