Velmez vstřelil v Napajedlech čtyři branky

FS Napajedla – FC Velké Meziříčí 0:4 (0:1)

V úvodu utkání viděli diváci svižný fotbal, ale nepřesnosti ve finální přihrávce však do šancí soupeře nepouštěly. Ve 3. min zahrál Borusík roh na přední tyč, Zdeněk Mucha posla míč do bezpečí. V 5. min se dostal k zakončení z úhlu Pavel Simr, ale domácí bránu minul. V 6. min rozehráli domácí Bejtkovským roh nakrátko, hostující obrana jim odcentrovat nepovolila. V 8. min prošel středem Pavel Simr, Krajča však z jeho zakončením problémy neměl. V 9. min tvrdě vystřelil zpoza vápna Postava, ale hostující bránu netrefil. Ve 14. min vystřelil nebezpečně Kovář, Honza Šimáček jeho střelu zblokoval. Ve 27. min zahrávali domácí dva rohové kopy, Roman Invald si s nimi poradil a domácí do zakončení nepustil. Ve 33. min prošel Robin Demeter od půlky hřiště přes 4 domácí hráče a svůj průnik zakončil na hranici vápna tvrdou střelou, Krajča míč vyrazil nad sebe a při pokusu o jeho odkopnutí z brány míč dorazil do sítě 0:1. Ve 38. min pronikl do vápna Beránek, jeho střela šla však vysoko nad naší bránu. Ve 39. min se uvolnil Pavel Simr, domácí Zavadil ho poslal k zemi a uviděl žlutou kartu. Ve 42. min se po dlouhém autu dostal za naší obranu Kovář, jeho střelu vytlačil Roman Invald na roh. A tak po vyrovnaném průběhu prvního poločasu šli do kabin spokojenější hosté.
Začátek druhého poločasu vyšel lépe domácím. Ve 47. min po zbytečné ztrátě míče ve středu hřiště unikli po křídle a centr našel na malém vápně osamoceného Postavu, jeho zakončení hlavou však za svá záda výtečným zákrokem Roman Invald nepustil. V dalších minutách však převzali iniciativu hosté, zlepšili pohyb bez míče, zpřesnili kombinaci a domácí obrana se tak dostával pod tlak. Ve 48. min pronikal po křídle Robin Demeter, domácí Havránek ho ze zadu fauloval a uviděl žlutou kartu. Ve 49. min se po krásné přihrávce Lukáše Berky dostal za domácí obranu Pavel Simr, ale svůj únik zakončil slabou střelou a domácího Krajču nepřekonal. V 51. min sklepl Pavel Simr míč na Romana Durajku, s jeho střelou si Krajča poradil. V 52. min vystřelil z hranice vápna Pavel Simr, ale trefil jen tyč domácí brány. V 53. min našel Pavel Simr ve vápně Robina Demetera, ten se uvolnil a prostřelil domácího golmana 0:2. V 55. min se dostali k zakončení Pavel Simr a Robin Demeter, domácí golman si z jejich střelami poradil. V 58. min domácí podnikli rychlý útok, ve vápně našli volného Beránka, ten však Romana Invalda neprostřelil. V 60. min domácí Havránek u postraní čáry fauloval Demetera a po druhé žluté kartě musel jít do kabin. V 62. min Zdeněk Mucha prošel po křídle, ve vápně našel centrem Robina Demetera, ten přiklepl Edovi Smejkalovi, který přesnou střelou nedal Krajčovi šanci 0:3. V 66. min našel Zdeněk Mucha nabíhajícího Pavla Simra, jeho hlavičku vytlačil domácí golman na roh. V 68. min našel Pavel Simr nabíhajícího Romana Durajku, ten přihrál Robinovi Demeterovi jeho zakončení domácí golman za svá záda nepustil. V 79. min se dostal k zakončení Matěj Havlíček a povedenou střelou na přední tyč prostřelil domácího golmana 0:4. V 85. Min se dostal k zakončení Ratiborský, ale Roman Invald si z jeho střelou poradil. Poslední šanci zápasu měl v 90. Min Roman Durajka, ale bránu domácích těsně minul. A tak si hosté hlavně za výkon ve druhém poločase odvezli z Napajedel tři body a dali tak pěkný dárek trenérovi Smejkalovi k jeho nedělním narozeninám.

Vyjádření trenéra Smejkala: Dnešní zápas ukázal v plné kráse v čem je naše fotbalová síla. Vysoký presink, důraz v osobních soubojích, kombinace a využívání křídelních prostorů. Nutno však přiznat, že nás na začátku druhé půle podržel bravurním zákrokem brankář Invald. Po zbytečném vyloučení domácího hráče, které nám usnadnilo další průběh zápasu, jsme měli již utkání pod kontrolou a připsali si tak vysoké vítězství. Za dnešní výkon patří poděkovaní všem našim hráčům, včetně náhradníků.