Velmez vyhrál v Blansku

FK Blansko - FC Velké Meziříčí 1:2 (0:0)

Zápas se předehrával ve středu 31.5.2017 v 18 hodin na velmi kvalitním hřišti v Blansku. My jsme přijeli k zápasu bez mnoha marodů a vyloučených hráčů.
Zápas začal aktivitou domácích, kdy ve 2 minutě nastřelil Kučera tyč Krubovi branky. V 8 minutě jsme zahrávali VPK míč se odrazil ke Kringsmanovi, ale ten to nečekal a slabou střelu poslal do náručí Flodera. V prvním poločase se nic vážnějšího neodehrálo, zápas se hrál v pouťovém tempu. Domácí byli aktivnější a lépe se pohybovali bez míče, takže po celý poločas byli jak v předu tak v zadu v přesile.
Do druhého poločasu jsme museli udělat hned změnu v sestavě a vystřídat zraněného Jakuba Čermáka. V 59 minutě poslal ostrý centr do vápna Deméter, ale vše vyřešil Floder. V 62 minutě došlo u našich hráčů, ke ztrátě míče, domácí provedli rychlý brejk z levé strany, kde zaspal obránce Bouček a po hezké akci otevřeli skóre 1:0. Naši hráči se nevzdali a trochu po inkasovaném gólu zvýšili tempo. V 75 minutě poslal opět do vápna centr Demeter, na míč si naběhl Liška, ten byl faulován Píškem a nařízenou penaltu proměnil Deméter. Velmi aktívní Liška a Krčál donutili k chybovat domácí hráče. V 86. Minutě poslal krásný centr Smejkal na rozběhnutého Demétera, ten potáhl míč k vápnu a přesným centrem donutil k vlastnímu gólu domácího hráče, kterého výborně presoval Krčál. V 88 minutě byl po faulu na Pokorného vyloučen domácí Kučera a o minutu později za faul vyloučen náš Miloš Kriegsmann.
Vyjádření trenéra Smejkala : Zápas byl odehrán v pouťovém tempu, ani jednomu týmu o nic nešlo. Domácí tým byl přesto běhavější a více na míči. Za nás hru oživili Krčál a hlavně Liška. Výhra mě samozřejmě potěšila.

nejlepší hráči: Píšek - Smejkal, Demeter