Velmez zakončil podzim výhrou

FC Velké Meziříčí – TJ FS Napajedla 1:0 (1:0)

První šanci si připravili domácí, když ve 3. min Jarda Krejčí našel nabíhajícího Michala Boučka, ale ten těsně minul zadní tyč brány. Hosté odpověděli v 6. min po rozehraném přímém kopu střelou Vlčka vysoko nad. V 8. min se protáhl po křídle Zdeněk Mucha, hledal nabíhající spoluhráče, ale ti se do zakončení nedostali. V 10. min zahráli hosté rohový kop ale Patrik Mucha poslal míč do bezpečí. V 16. min vystřelil z 25-ti metrů Žáček, bránu však netrefil. V 18. min zahrával Laďa Němec přímý kop, jeho centr našel ve vápně volného Patrika Muchu, ale ten hlavou bránu minul. Ve 29. min našel Zdeněk Mucha před bránou Pavla Simra, ten přiklepl míč Romanovi Vyskočilovi, jeho tvrdou střelu však Krajča vyrazil. Ve 32. min našel Patrik Mucha ve vápně Pavla Simra, ten střílel z první, ale míč obrana odvrátila na rohový kop. Ve 33. min se pokusil o střelu z dálky Lukáš Liška, ale bránu hostů netrefil. Ve 36. min našel po centru do vápna hlavou Milan Souček Pavla Simra, jeho střelu však obránci zblokovali. Ve 40. min zahrál přímý kop Laďa Němec, na jeho centr si naskočil Zdeněk Mucha a jeho přesná hlavička skončila v síti 1:0. Ve 41. min zahrozil průnikem do vápna Huťka, Zdeněk Simandl však včasným vyběhnutím šanci zmařil. Ve 43. min se k odraženému míči, po souboji Pavla Simra s golmanem hostů, dostal Milan Souček jeho střelu na přední tyč však Krajča zachytil. Ve 44. min se dostal na hranici vápna k zakončení Roman Vyskočil, jeho střela šla však nad bránu hostů. A tak do kabin odcházeli spokojenější domácí, když si vytvořili víc brankových příležitostí.

Ve druhém poločase se průběh zápasu otočil, domácí přestali soupeře účinně presovat, ten získal střed hřiště, lépe kombinoval a také si vypracoval více nebezpečných situací. Domácí hráči znervózněli a přestala se jim dařit kombinace. Ve 47. min Zdeněk Simandl zachytil centr do vápna před nabíhajícím Huťkem. V 56 min. pronikl do vápna Kovář, po souboji s Jardem Krejčím se dožadoval pokutového kopu, hlavní rozhodčí však souboj jako nedovolený neposoudil.V 57. min nebezpečný centr do vápna odvrátil na rohový kop Zdeněk Mucha. V 58. min si stejně počínal Milan Souček, ale hosté z rohových kopů naší bránu neohrozili. V 60. min se dostával do vápna Dufka, jeho průnik zastavil Patrik Mucha za cenu dalšího rohového kopu. Domácí obrana si však s ním opět poradila. V 66. min byl na hranici vápna faulován Laďa Němec, k přímému kopu se postavil Patrik Mucha, ale bránu hostů překopl. V 70. min Pavel Simr sklepl centrovaný míč na Laďu Němce, golman Krajča byl však u tyče včas. V 72. min našel Laďa Němec z přímého kopu hlavičku Patrika Muchy, ale ten trefil náruč hostujícího golmana. V 76. min pronikl po křídle Dufka, jeho střela však skončila v boční síti. V 82. min se dostal ke střele opět Dufka, jeho tvrdou střelu na přední tyč vyrazil Zdeněk Simandl na rohový kop. Závěr utkání si již domácí hráči pohlídali a připsali si další tři divizní body

Vyjádření trenéra Smejkala: Do dnešního utkání jsme nastupovali opět s dalšími dvěma změnami v základní sestavě i přes to jsme první poločas zvládli v solidní herní kvalitě. Bohužel jak už se stává našim zvykem, v druhé půli jsme herně propadli a nabídli soupeři několik slibných situací. Jsem velmi rád, že i přes herní propad ve druhé půli jsme jednobrankový náskok z prvního poločasu udrželi.

Nejlepší hráči utkání: Zdeněk Mucha, Jarda Krejčí, Dufka Michael