Velmez vyhrál i v Kroměříži


SK HS Kroměříž - FC Velké Meziříčí 1:2 (1:2)

Pod umělým osvětlením viděli diváci pohledný fotbal na obou stranách. Úvod utkání patřil domácím, ale pozorná obrana hostí je do zakončení nepouštěla. Ve 3. min hledal Radim Šuta spoluhráče ve vápně, obrana hostí centr zachytila. Ve 4. min pronikal do pokutového území Silný, zastavil ho útočný faul na Honzu Šimáčka. V 5. min zahrával přímý kop Okleštěk, jeho centr odhlavičkoval Patrik Mucha. V 5. min po rychlém útoku Petra Dolejše zahrávali hosté rohový kop, jmenovaný rozehrál na Radima Šutu, jeho centr spoluhráče nenašel. V 6, min našel Robin Demeter nabíhajícího Petra Dolejše, obrana domácích jeho postup zastavila, následný rohový kop našel spoluhráče na hranici vápna, ti si nahrávali tak dlouho až o míč přišli. V 8. min našel Cupák ve vápně Silného, toho zastavil obraným zákrokem Patrika Mucha, následný rohový kop tečovali domácí ke bráně, tam míč odkopl do bezpečí David Komínek. V 10. min rozehrál od lajny přímý kop Robin Demeter, na jeho centr na zadní tyč David Komínek nedosáhl. V 11. min nebezpečný průnik Krhuta zastavil Michal Bouček. Ve 12. min našli domácí nabíhajícího Silného, ten obešel Honzu Šimáčka i Jardu Krejčího a střelou do protipohybu Tomáše Pokorného vstřelil úvodní gól 1:0. Ve 14. min pronikal do vápna Kovář, jeho postup zastavil Patrik Mucha. V 16. min vystřelil z hranice vápna Radim Šuta, jeho povedenou střelu vytěsnil Trochta na břevno své brány. V 17. min faulovali domácí před vápnem Pavla Simra, míč si postavil Petr Dolejš a povedenou střelou do horního rohu brány nedal Trochtovi šanci 1:1. V 18. min se dostal k zakončení Petr Dolejš, domácí bránu přestřelil. V 21. min centroval nebezpečně Blanař, míč skončil nad bránou hostů. V 27. min pronikl po křídle Petr Dolejš, jeho střela z úhlu prošla k Pavlovi Simrovi, který trefil tyč domácí brány, následná dorážka Robina Demetera trefila Trochtu a tak až následná střela Pavla Simra se dostala do domácí brány 1:2. Ve 29. min centroval do vápna Blanař, Honza Šimáček míč odvrátil na rohový kop, na centr Oklešťka si nabíhali dva domácí, ale po jejich srážce se hosté ubránili za cenu dalšího rohového kopu, další centr Oklešťka našel Hlocha, jeho hlavička šla nad bránu Tomáše Pokorného. Ve 30. min pronikl do vápna Petr Dolejš, nahrál Edovi Smejkalovi, který z 10-ti metrů bránu těsně přestřelil. V 31. min to byl opět nepolapitelný Petr Dolejš, který našel na hranici vápna Radima Šutu, který trefil břevno domácí brány. Ve 33. min se vápně uvolňoval Petr Dolejš, k zakončení ho obrana domácích nepustila. Ve 38. min rohový kop Oklešťka odvrátil Honza Šimáček, následnou střelu Jelečka tečoval Matoušek na bránu hostů. Ve 38. min našel Petr Dolejš na zadní tyči volného Pavla Simra, ten domácí bránu minul. Ve 40. min se dostal ve vápně k zakončení Silný, obrana hostů jeho střelu zblokovala. Ve 43. min šel Silný sám na bránu hostů, jeho střelu Tomáš Pokorný nohou vyrazil, následnou dorážku Matouška obrana hostů tečovala mimo bránu. Následný roh Oklešťka trefil hlavou Kovář do břevna.
Druhý poločas již tolik brankových příležitostí nepřinesl. Hosté pozorněji bránili a ani domácí se již nepouštěli do ofenzivní činnosti v takovém počtu hráčů, jak v poločase prvním, aby hosty tolik nepouštěla do nebezpečných brejků. Ve 46. min po centru Kováře nebezpečně hlavičkoval Silný, bránu minul. V 50. min přímý kop domácích od lajny odhlavičkoval Robin Demeter. V 51. min hledal David Komínek nabíhajícího Pavla Mezlíka, domácí obrana přihrávku zachytila. V 53. min podnikli domácí rychlý protiútok, na jeho konci překopl Silný z malého vápna bránu hostů. V 56. min hledal Robin Demeter ve vápně Pavla Simra, centr před ním vyrazil Trochta k Pavlovi Mezlíkovi, ten na míč však nedosáhl. V 60. min nebezpečně vystřelil Kovář, obrana hostů jeho pokus zblokovala. V 68. min zahrávali domácí přímý kop z boku vápna, centr Oklešťka odhlavičkoval Robin Demeter. Následný rohový kop odhlavičkoval Michal Bouček. V 74. min si Petr Dolejš narazil míč s Robinem Demeterem, jeho následná střela Trochtu nepřekvapila. V 76. min našel Robin Demeter ve vápně Pavla Mezlíka, ten obešel domácího golmana, následnou střelu z úhlu odvrátil domácí obránce na rohový kop. V 78. min se po přímém kopu domácí radovali z dosažené branky, ale zpracování míče útočníka rukou jim radost zhatilo. V 80. min se zranil Jarda Krejčí a musel být střídán. V 81. min nebezpečně vystřelil Kovář, bránu však přestřelil. V závěru utkání se domácí snažili o vyrovnání, ale pozorná obrana hostů v čele s Tomášem Pokorným jim šanci k vyrovnání neposkytla.
Vyjádření trenéra Šimáčka: Diváci, kteří přišli na dnešní utkání, museli být spokojení, jelikož viděli velmi kvalitní utkání, ke kterému přispěli všichni jeho aktéři. Domácí se ujali vedení, ale nám se podařilo v prvním poločase výsledek utkání otočit, a nebýt naší nepřesnosti v zakončení, mohl být rozdíl ve skóre podstatně vyšší, i když i domácí si dokázali několik šancí připravit. Ve druhém poločase jsme se více zaměřili na defenzivní činnost a tak už utkání tolik brankových příležitostí nepřineslo. Myslím si, že jsme byli nakonec o ten jeden gól v utkání lepší, a jsem rád, že jsme naši vítěznou sérii vítězství na hřištích soupeřů prodloužili. Nakonec musím poděkovat našim fanouškům, kteří nás přijeli podpořit a místy nám vytvořili domácí prostředí.

Nejlepší hráči: Dolejš, Silný, Pokorný

odkaz na video


muži A - MSFL
11. kolo: SK HS Kroměříž - FC Velké Meziříčí 1:2 (1:2)
 
střelci:

13. Silný – 17. Dolejš, 27. Simr

rozhodčí:

Vostrejž, Sedláček, Hanáková

sestavy:

SK Kroměříž – Trochta – Hloch, Cupák, Blanař (60. Elšík), Okleštěk, Silný, Matoušek, Kovář, Budín (78. Neubert), Krhut (87. Zavadil), Jeleček, na lavičce Kofroň, Šmerda, Dostál, trenér Baďura

FC VM – Pokorný – Krejčí (80. Kriegsmann), Šimáček, Mucha, Bouček – Dolejš, Komínek, Smejkal (46. Mezlík), Šuta (89. Duba), Demeter – Simr, na lavičce Berka, Kruba, trenér Šimáček.

karty:

51. Okleštěk, 55. Hloch, 74. Elšík – 39. Smejkal, 84. Bouček, 87. Mucha

diváků:

508


<< zpět

Novinky

 

Činnost klubu je spolufinancována
z Programu MŠMT č.VIII:
Organizace sportu ve sportovních klubech

mistrovské utkání muži A 29. kolo:
FC Velké Meziříčí - FC Vikt. Otrokovice 2:4 (0:4)
branky: 2x Duba

mistrovské utkání muži A 17. kolo:
SK Uničov - FC Velké Meziříčí 2:2 (0:0)
branky: Demeter, Bouček

mistrovské utkání muži A 27. kolo:
FC Velké Meziříčí - 1.HFK Olomouc 3:2 (0:2)
branky: Smejkal, Duba, Dolejšmistrovské utkání muži B 22. kolo:
FC Velké Meziříčí B - Sokol KOšetice 1:0 (1:0)
branka: Polanský

Příští zápas

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and datum <= '259200' order by datum, poradi asc limit 0,20' at line 1