Do finálového zápasu ve Velkém Meziříčí vstoupily jako velké favoritky hráčky Slavie, které měly od úvodních minut velkou územní převahu. Dlouhé minuty se ale hrálo prakticky bez šancí a opravdu blízko k brance byla až ve 36. minutě Diana Bartovičová, které po secvičeném signálu po rohovém kopu neortodoxně bodlem z hranice vápna napálila balon do břevna brány Slovácka.

Hráčky Slovácka se sice v prvním poločase do vyložené gólové šance nedostaly, přesto ale po několika rychlých protiútocích dokázaly provětrat defenzivu soupeřek.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po změně stran. Slávistky diktovaly tempo hry a hráčky Slovácka spoléhaly na rychlé protiútoky. První opravdu zajímavou akci pak předvedly fotbalistky Slovácka, když v 63. minutě z levé strany centrovala Pěčková a na zadní tyči jen o malý kousek na balon ve skluzu nedosáhla Marie Nyby.

Poslední dvacetiminutovka zápasu pak ale patřila již zcela Slavii Praha. V probíhající 70. minutě Szewieczková posunula balon na levou stranu na rozběhnutou Michaelu Khýrovou a ta ranou na zadní tyč překonala Růžičkovou – 1:0. Za necelých deset minut to bylo o dva góly, když po velkém závaru na malém vápně dopravila hlavou míč do brány kapitánka Slavie Diana Bartovičová. Zbytek zápasu si fotbalistky Slavie pohlídaly a vyhrály zaslouženě 2:0.

„Slovácko velmi dobře bránilo a my jsme se tam nemohli dlouho dostat. Chyběla nám větší kvalita v útočné fázi, ale ve druhém poločase jsme to pak prolomili a pak jsme si to už pohlídali. Moc jsme si ten zápas užili i díky fanouškům. Hrálo se na krásném stadionku a jsem moc rád za to, kolik našich fanoušků na zápas dorazilo. Atmosféra tady byla úžasná,“ řekl po skončení zápasu trenér vítězného týmu Karel Piták.

„Zápas mohl pro nás dopadnout asi i lépe, protože vždy jde udělat něco lépe. Do sedmdesáté minuty to bylo 0:0 a Slavia tam prakticky do té doby neměla žádnou velkou šanci, i když samozřejmě byla lepší a měla balon více na kopačkách. Dokonce jsme to byli my, kdo měl v té 65. minutě velkou šanci a tam chybělo pár centimetrů, abychom šli do vedení my. Po gólu na 1:0 si to naopak zkušené hráčky Slavie pohlídaly a dnešní zápas vyhrály, ale my se rozhodně nemáme za co stydět,“ dodal trenér Slovácka Miroslav Zbořil.

SK Slavia Praha – 1.FC Slovácko 2:0 (0:0)

Branky: 70. Khýrová, 78. Bartovičová. ŽK: Šurnovská, Bendová, Piták (trenér) – Krejčířová, Růžičková. Rozhodčí: Čampišová – Špindlerová, Hessová. Diváci: 1375.

SK Slavia Praha: Lukášová – Šlajsová, Bendová, Bartovičová, Veselá (82. Xiao) – McLaughlin (61. Stackpole), Šurnovská (82. Černá) – Krejčiříková, Svitková, Khýrová (90+1. Divišová) – Szewieczková (90+1. Křivská).

1.FC Slovácko: Růžičková – Trčková, Obadalová, Ohlídalová, V. Polášková – Střížová (66. A. Polášková), Nyby, Krejčířová (90. Jonášová), Surová, Pěčková – Jančářová (80. Škerdová).

Text: Fotbal.cz

Úvodní foto: NovinyVM.cz