SFK Vrchovina Nové Město na Moravě 2:2 (1:1) FC Velké Meziříčí

Góly: 9. Partl, 86. Novotný - 13. Kokorský, 80. Raus

Rozhodčí: Jurajda David – Malý Tomáš, Daniel Petr

Diváci: 173

Sestava SFK: Šmída (C) - Švanda, Bača (80. Wolker), Hekerle, Nečas, Šteffl, Partl (60. Boušek), Jícha, Duba, Pulkrábek (60. Sytař), Novotný

Sestava FCVM: Lancman - Žalud, Sysel, Šuta (60. Blažek), Kokorský, Jonáš, Císař, Raus (84. Malata Mir.), Svoboda, Hron (C), Havlík (77. Chlup)

Hodnocení trenéra Milana Volfa: V prvním poločase jsme brzy darovali domácím branku, když jsme špatně sehráli signál při rohovém kopu a domácí Pavel Partl skvěle zakončil svůj dlouhý sprint s míčem. Jak se říká „Lehce nabyl, lehce pozbyl“, tak domácí nám také darovali branku, když domácí brankář udělal chybu, Jakub Kokorský nevypustil ztracený míč a pohodlně vyrovnal. Poté se hra trošku uklidnila, my jsme hráli ze zabezpečené obrany a snažili se domácí nepustit na dostřel, sice měli několik nebezpečných rohů, ale naštěstí jsme všechny odvrátili. Ve druhém poločase se obrázek hry nezměnil, jen naše protiútoky byly nebezpečnější. Domácí měli také šance, při kterých nás podržel bravurně Michal Lancman. Ke konci utkání náš protiútok hráči Vrchoviny přerušili faulem a po něm nás Daniel Raus, s pomocí tyčky, poslal do vedení. Bohužel vedení jsme neudrželi. Byli jsme neustále pod tlakem, ale měli jsme možnost si oddechnout, když jsme v tom největším domácím náporu dvakrát ihned po sobě získali míč a vyváželi ho, bohužel místo nákopu do volného prostoru jsme o něj ihned přišli a z druhé ztráty jsme inkasovali. Naštěstí jsme přežili i dlouhé pětiminutové nastavení, ve kterém mohla obě mužstva rozhodnout. Získali jsme bod z venkovního utkání a jak stále říkám, musíme být pokorní. Kluky chválím za bojovný, disciplinovaný, pracovitý výkon, ze kterého jsme opět vyšli pokopaní. Čeká nás ještě velký boj a hodně práce. Bude to maso až do konce soutěže.

V dalším utkání vyzveme na domácí půdě tým Pelhřimova. Důležitý záchranářský duel se odehraje v neděli 26.5. 2024 od 10:15 hodin na Tržišti. Přijďte nás podpořit!

Úvodní foto: SFK Vrchovina Nové Město na Moravě