FC Velké Meziříčí 1:1 (0:0) SFK Vrchovina

Góly: 53. Plichta (PK) – 90.+6. Batelka.

Rozhodčí: Vejtasa Simon - Kolář Jaroslav, Řezníček Tomáš

ŽK: 41. Mrňa, 43. Hron, 90.+4. Puža, 90.+7. Plichta – 58. Duda, 90.+6. Sáblík.

ČK: 43. Mrńa

Diváci: 680

Oba celky z Vysočiny potřebovaly ve 31. kole Moravskoslezské fotbalové ligy naplno bodovat. Současně si uvědomovaly, že nesmí prohrát, pokud se chtějí zachránit. Tomu odpovídala první půle, která toho výborné návštěvě sedmi stovek diváků příliš nenabídla.

První klíčový okamžik přišel dvě minuty před půlí. Stoper Meziříčí Mrňa při rozehrávce zbytečně zariskoval a Matulka mu balon vypíchl. Domácí bek ovšem balon ve skluzu získal zpět. Sudí však viděl držení za trenýrky a k překvapení domácích hráčů, trenérů i fanoušků ukázal Mrňovi přísnou druhou žlutou kartu, z čehož rezultovala karta červená.

Oslabení však Velmez začal dobře. Už po pár minutách hry se agilní Partl zleva prodral do velkého čtverce Nového Města a jeho centr Batelka zastavil smolně rukou. Z nařízené penalty poslal Plichta domácí celek do vedení – 1:0.

Ačkoliv hráli v oslabení, celkem bez větších obtíží se svěřenci trenéra Šimáčka bránili útokům Vrchoviny. Zkraje pětiminutového nastavení mohl definitivně rozhodnout výborně hrající Partl. Od poloviny hřiště běžel zcela sám na Šmídu, který jej ale vychytal.

Už po uplynutí nastavení poslali hosté v zoufalé snaze alespoň po vyrovnání dlouhý balon do vápna Meziříčí. Prodloužený balon doputoval na nohu Batelky, který přesnou trefou sám před Lancmanem vystřelil Vrchovině cenný bod, který může mít v konečném důsledku cenu zlata – 1:1.

Sestřih utkání:

Hodnocení trenéra Jana Šimáčka: Nechápu, proč jsme si dnes nezasloužili vyhrát. Necitlivé vyloučení, samostatný nájezd dvou hráčů na brankáře Vrchoviny a inkasovaný gól z posledního nákopu jsou hlavní příčiny dnešní remízy. Hosté vytěžili z minima maximum. Ve finále je to stejně pro oba týmy ztráta.

Další utkání sehrajeme venku v sobotu 10.6. proti Hranicím, držte nám prosím v tomto těžkém zápase palce!

Úvodní foto: Hana Vaňková

Zdroj textu: Žďárský deník