FC Velké Meziříčí 2:2 (1:2) FK Maraton Pelhřimov

Góly: 11. Raus, 86. Malata Mir. - 16. Fialka, 20. Jiřík

Rozhodčí: Svoboda Patrik – Cieslar Ondřej, Kolář Jaroslav

Diváci: 210

Sestava FCVM: Lancman - Chlup, Sysel, Hron (C) (78. Malata Mir.), Svoboda, Císař, Šuta, Kokorský, Jonáš, Havlík (68. Krejčí), Raus

Sestava Pelhřimov: Leška - Šimon, Zacha (92. Adam), Homolka (C), Morava (72. Niederle), Hotovec, Fikar (82. Vacek), Viktora, Jiřík (92. Morava), Fialka (72. Vopálenský), Poul

Záznam utkání:

Hodnocení trenéra Milana Volfa: Začátek utkání jsme měli opět výborný, když jsme vstřelili brzy branku. Prosadil se opět Daniel Raus. Pak jsme ovšem opět místo jednoduchosti chtěli řešit situace fotbalově a zbytečně inkasovali. Pětiminutovku hrůzy jsme dovršili velkou chybou, když jsme nechali zcela volný střed obrany a soupeř šel do vedení. Poločas jsme dohráli v křeči, nervozitě, strachu a chaosu. O přestávce jsme si řekli co a jak dál a kluci do druhého poločasu vstoupili jako vyměnění. Zvýšili pohyb, agresivitu i nasazení, ale nedařilo se nám dostávat do přímého ohrožení soupeřovy branky. Proto jsme posílili ofenzívu a ještě více zjednodušili přechod do útoku. Přežili jsme jednu velkou šanci soupeře, když v brankové pozici hlavičkoval mimo. Ke konci utkání se naštěstí kluci dokázali prosadit proti vysokým a urostlým obráncům a Mira Malata zařídil důležité vyrovnání. Kluci dokázali vybojovat velmi důležitý bod. Dle průběhu zápasu ho bereme. Opět ukázali, že se nevzdávají, když se nedaří. Tento bod je pro nás extrémně důležitý, protože jsme si zachovali stejný odstup od Pelhřimova. Stále ovšem nemáme jistotu záchranu a díky ostatním výsledkům potřebujeme minimálně jednou vyhrát. Musíme však zvýšit důraz, nasazení a hrát jednoduše po celý zápas. Jiná cesta není. Hra o záchranu prostě hodně bolí. Jak fyzicky, tak psychicky.

Na další utkání Divize D budeme zajíždět v pátek 31.5. do Polné. Výkop bude v 18:00. Přijeďte nás podpořit!

Úvodní foto: NovinyVM.cz