Jak se ti hrálo ve tvém posledním angažmá v Rakousku? Byla to dobrá zkušenost?

Zkušenost to určitě byla, ať už dobrá či špatná. Chtěl jsem si to vyzkoušet, ale jsem rád, že jsem zpátky v našem fotbale.

Proč ses právě po angažmá v Rakousku rozhodl pro Velké Meziříčí?

V Rakousku jsem dál nechtěl pokračovat. Láká mě hrát MSFL a nic jiného jsem ani neřešil. Velké Meziříčí byla jasná volba.

Kdy ses poprvé dozvěděl o zájmu klubu?

Byl jsem v kontaktu se sportovním manažerem panem Davidem už minulý rok v zimě, tehdy jsem dal přednost zahraniční nabídce, ale jsem rád, že i po roce byl o mě zájem a že jsme nakonec domluvili na mém působení ve Velkém Meziříčí.

Jak se ti ve Velkém Meziříčí líbí?

V klubu se mi líbí moc, máme tady krásné zázemí a všechno důležité, co hráč k fotbalu potřebuje. Parta v kabině je super, takže jsem velice spokojený.

Jak hodnotíš zimní přípravu? Byla náročná?

Je to fáze sezóny, kterou nikdo nemá v oblibě, ale naštěstí nebyla zase tak dlouhá. Navíc jsme trénovali pořád na hřišti a to nás určitě baví mnohem víc, než někde běhat po lese. Náročná byla, ale to je potřeba a teď to musíme přenést do ligy.

Jak se těšíš na jarní část MSFL? S jakým cílem půjde tým do jara?

Těším se moc. Přece jenom, přátelské zápasy a zápasy v MSFL budou úplně jiný level. Potřebujeme dobře vstoupit do jarní části. Náš jediný cíl je co nejrychlejší jistota záchrany v soutěži.

Působíš také jako asistent u jihlavské devatenáctky, fotbalem tedy trávíš spoustu času. Jak tě trenérské řemeslo baví, chtěl by ses dál posouvat?

Trenéřina mě hrozně baví a neskutečně naplňuje. Mám obrovské štěstí, že se mužů učit od výborných trenérů, jakými jsou Josef Vrzáček a Michal Lovětínský. Je to pro mě velká škola. Určitě chci u trénování zůstat a mám v plánu studovat další trenérské licence.

V nejvyšší soutěži si nastoupil k jednomu utkání za Jihlavu, ve druhé lize také k jednomu utkání a to za Příbram. Víš o někom dalším, kdo má takovou podobnou kuriózní bilanci? Jak na tyhle dva starty v profesionálním fotbale vzpomínáš?

Popravdě jsem to nikdy nezkoumal. Samozřejmě, že start v lize pro mě znamená hrozně moc a vždycky to byl můj sen. Navíc jsem rád, že to bylo před vyprodaným stadionem v Plzni. V Příbrami se mi moc líbilo a mrzí mě, že se to tenkrát nevyvinulo lepším směrem.

Co bys vzkázal fanouškům klubu?

Aby nás chodili v hojném počtu podporovat a pomohli nám tak dosáhnout cíle, který na jarní část sezóny máme.

Díky za tvůj čas, Vojto! Ať se ti v našem dresu daří!


A nezapomeňte, že v sobotu 4.3. 2023 hrajeme první jarní zápas MSFL proti Uherskému Brodu. Duel 18. kola se odehraje na umělé trávě na ulici Školní od 14:00.